15:44 2018 Gegužės 23
Vilnius+ 19°C
Tiesioginis eteris
  Mėsainis. Archyvinė nuotrauka

  Lietuvos pergalė "storiausių postsovietinio pasaulio žmonių" reitinge

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  10210

  Šalies gyventojai atsidūrė sąrašo viršuje, esą net 23,7% vyrų ir 26,7% moterų turi antsvirio.

  VILNIUS, bir 21 — Sputnik. Lietuviai pirmauja nutukusių žmonių reitinge, įdomia statistika Facebook paskyroje pasidalino "Radio Liberty". Reitinge, pavadintu "storiausi postsovietinio pasaulio žmonės" liekniausiais pripažinti Tadžikistano gyventojai.

  Post-sovietinių šalių gyventojų nutukimas
  Post-sovietinių šalių gyventojų nutukimas

  2014 metais atlikto suaugusių Lietuvos žmonių gyvensenos tyrimo rezultatai rodo, kad Lietuvos gyventojai vis dar pirmauja Europoje pagal alkoholio suvartojimą, tačiau reikia kovoti ir su didėjančiu nutukimu.

  Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, nutukimas — didžiausia nepripažinta visuomenės sveikatos problema, turinti reikšmingą poveikį sergamumui ir mirtingumui visame pasaulyje.

  Fizinio aktyvumo stoka — viena svarbiausių antsvorio ir nutukimo atsiradimo priežasčių. Dėl mechanizacijos ir automatizacijos sumažėjo sunkaus fizinio darbo.

  Tyrimo duomenimis, tik 9,6% vyrų ir 1,7% moterų atsakė, kad jie dirba sunkų fizinį darbą. Beveik ketvirtadalis vyrų (27,4%) ir 39,7% moterų dirbo sėdimą darbą.

  Per dvidešimt metų antsvorio paplitimas tarp vyrų padidėjo nuo 47% iki 59%, o nutukimo — nuo 10% iki 19%.

  Turinčių antsvorio ir nutukusių moterų dalis buvo panaši per visą tyrimo laikotarpį. 2014 metais 46% moterų turėjo antsvorio, o 17% buvo nutukusios.

  Pasaulyje

  Pasaulyje dabar daugiau negu aštuntadalis žmonių turi antsvorį arba yra nutukę —375 milijonų moterų ir 266 milijonų vyrų, skelbia specializuotas žurnalas "The Lancet".

  Tai rodo iki šiol išsamiausias pasaulinis tyrimas apie kūno masės indeksą (KMI).

  Remiantis šiuo tyrimu, Žemės gyventojų svoris per pastaruosius 40 metų kas dešimtmetį didėjo 1,5 kilogramo.

  Daugiausiai antsvorį turinčių žmonių ir toliau yra JAV. Tarp turtingųjų pasaulio valstybių mažiausias KMI yra japonių ir japonų, Europoje moterų KMI mažiausias šveicarių, o vyrų — bosnių.

  Vis dėl to per mažas svoris ir toliau lieka didele problema, pirmiausiai — Centrinėje ir Rytų Afrikoje. Beveik ketvirtadalis suagusių vyrų ir moterų tokiose šalyse, kaip Indija ir Bangladešas, yra per mažo svorio.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos