15:35 2018 Gegužės 25
Vilnius+ 23°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1728
 • RUB72.1879
  Lietuvos policija renginio Baltic Pride metu. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Trečiasis gėjų paradas vyko "sklandžiai ir ramiai"

  © Фото: Lietuvos policija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  10110

  Eitynių "Baltic Pride" ir kitų organizuojamų Lietuvos gėjų lygos renginių metu Lietuvos sostinėje neužfiksavo pavojingų incidentų ar teisės pažeidimų.

  VILNIUS, bir 21 — Sputnik. Praeito šeštadienio eitynės "Baltic Pride" ir su jomis susijęs renginys Sereikiškių parke vyko sklandžiai ir ramiai, policija neužfiksavo pavojingų incidentų ar teisės pažeidimų, praneša Vilniaus apskrities policija. 

  Atsižvelgdama į didelį visuomenės dėmesį renginiui, sostinės policija jam rengėsi labai kruopščiai bei atsakingai. Nuolat tobulinant profesinę taktiką, pajėgų valdymą, siekiant jų panaudojimo

  lankstumo bei efektyvaus planavimo, šiemet pavyko "išsisukti" su palyginti nedidelėmis policijos pajėgomis. 

  ​Dabartinis gėjų paradas Vilniuje jau trečiasis. Šiais metais buvo pasitelkta 250 policijos pareigūnų ir 50 kolegų iš Viešojo saugumo tarnybos.

  Pirmasis buvo surengtas 2010 metais. Dalyvių skaičius siekė daugiau nei šimtą. Pirmosioms eitynėms 2010 metais buvo pasitelkta net 710 pareigūnų ir 150 kolegų. Policijai tada vos pavyko apsauguoti juos nuo beveik trijų tūkstančių homofobų.

  Antrojo gėjų parado metu, kuris vyko sostinėje 2014 metias, seksualinių mažumų atstovai persvėrė priešininkų skaičių. LGBT atstovus saugojo atitinkamai 670 ir 150 tvarkdarių.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos