21:12 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (63)
  169

  Tarptautinis mokslininkų kolektyvas atrado požeminį tunelį Aukštųjų Panerių rajone Vilniuje. Tunelį slaptai iškasė šaukštais žydai, norintys pabėgti nuo nacių mirties bausmės Antrojo pasaulinio karo metu.

  VILNIUS, bir 30 — Sputnik. Šis atradimas buvo padarytas naudojant elektros tomografiją, pranaša RIA Novosti su nuoroda į Izraelio senybių valdybą.

  Tunelis yra 34 metrų ilgio. Jį šaukštais iškasė kaliniai 1944 metais. Tais pačiais metais balandžio 15 dieną jie bandė pabėgti. Į tunelį sugebėjo patekti 40 žmonių, 11 iš jų pasislėpė miške ir įstojo į partizanų gretas. Kiti buvo nacių sugauti ir sušaudyti.

  Antrojo pasaulinio karo pabaigoje Aukštųjų Panerių kaliniai turėjo sunaikinti nacių nusikaltimų pėdsakus. Suimti žmonės iškasinėjo masines nužudytų žmonių kapavietes, ištraukinėjo kūnus, o vėliau degino juos. Tokiu būdu Trečiasis Reichas tikėjosi nuslėpti savo nusikaltimus.

  Per Antrąjį pasaulinį karą Panerių kaimas (dabar Aukštieji Paneriai) tapo viena didžiausių masinių bausmių Rytų Europoje vietų.

  Toje vietoje nuo nacių nukentėjo daugiau nei šimtas tūkstančių žmonių (Lietuvos žydai, lenkai, romėnai ir sovietų karo belaisviai).

  Temos:
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (63)

  Svarbiausios temos