15:20 2018 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1530
 • RUB75.6506
  Specialūs valstybiniai numeriai elektromobiliams. Archyvinė nuotrauka

  Liepos mėnesį atsiras specialūs valstybiniai numeriai elektromobiliui

  © Photo: Lietuvos Respublikos Vyriausybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  175 0 0

  Nuo šios dienos galima užsisakyti specialų valstybinio numerio ženklą elektromobiliui.

  VILNIUS, liep 1 — Sputnik. Nuo liepos 1 dienos galima kreiptis į VĮ "Regitra" dėl specialių valstybinių registracijos numerių ženklų elektros energija ar vandeniliu varomoms transporto priemonėms, praneša susisiekimo ministerija.

  Vairuotojai, norintieji savo elektromobiliui ar vandeniliu varomai transporto priemonei gauti specialų valstybinio registracijos numerio ženklą, nuo liepos 1 dienos gali kreiptis į artimiausią VĮ "Regitra" padalinį. Numerio ženklas turės būti išduotas per 10 darbo dienų, tačiau tikėtina, kad tai užtruks trumpiau.

  Standartinis ženklinimas ekologiškoms transporto priemonėms skirtuose valstybinio numerio ženkluose naudojamas EV raidžių derinys, pvzyzdžiui EV 0000. Toks žymėjimas nėra privalomas — transporto priemonių savininkams išlieka galimybė ir toliau rinktis įprastus serijinius ar vardinius numerius.

  "Specialūs valstybinio numerio ženklai leis lengviau išskirti ekologiškas transporto priemones bendrame eismo sraute, bus paprasčiau užtikrinti joms teikiamą pirmenybę ir gerinti eismo valdymą bei kontrolę", sako Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.

  Naudotis tokiomis transporto priemonėmis Susisiekimo ministerija skatina ir savo pavyzdžiu.

  Ministerijos darbuotojai pirmieji įsigijo tarnybinius dviračius, vėliau elektrinį dviratį ir tarnybinį elektromobilį, o 2013 metais įrengė šalia ministerijos elektromobilių įkrovimo prieigą.

  Elektromobilių Lietuvoje dar nėra daug, tačiau jų skaičius sparčiai auga. Tačiau  VĮ "Regitra" duomenimis, šių metų pradžioje buvo įregistruota apie 170 lengvųjų automobilių/elektromobilių, o šiandien jų jau daugiau nei 200.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos