15:38 2018 Gegužės 25
Vilnius+ 23°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1728
 • RUB72.1879
  Palapinės, plakatas ir policininkai. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Studentai perkėlė protesto akciją prie Seimo

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  12 0 0

  Apie penkiasdešimt studentų nesiruošia nutraukti protesto akcijos prieš naują Darbo kodekso redakciją. Pasikeitė tik įvykių vieta.

  VILNIUS, liep 5 Sputnik. Apie penkiasdešimt studentų kartu su profsąjungų atstovais, protestuojančių prieš naujo Darbo kodekso įteisinimą, pirmadienį nutraukė protesto akciją prie Vyriausybės, bet ketina tęsti ją prie Seimo, praneša RIA Novosti korespondentas.

  Beveik 50 studentų nuo birželio 22 dienos nakvojo aikštėje prie Lietuvos Vyriausybės pastato Vilniuje. Taip jie reiškė savo protestą prieš naują Darbo kodeksą, kuris, jų nuomone, pablogins darbo sąlygas.

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo priimtą Darbo kodeksą ir nusiuntė jį persvarstymui į Seimą. Šią savaitę valdančioji koalicija planuoja susirinkti posėdyje, kuriame svarstys prezidentės veto, o taip pat sušaukti neeilinę parlamento sesiją šiuo klausimu.

  "Šiuo metu mes einame prie Seimo, ten ir spręsime, kada ir bus pastatytos mūsų palapinės", pranešė žurnalistams Lietuvos profsąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

  Anot jo, kitą savaitę protesto akcija tęsis, o profsąjungos organizuos mitingą.

  Anksčiau Seimas priėmė naują Darbo kodeksą, kuris numato supaprastintą darbuotojų atleidimo galimybę, sumažintas darbuotojų išeitines išmokas, leidžiamą viršvalandžių skaičių, atostogų dienų mažinimą, o taip pat darbo sutarčių įvairovę.

  Dar šia tema

  Pagrindinės Darbo kodekso permainos
  Darbo kodekso projekte numatyti nauji reikalavimai darbdaviui
  Profsąjungos: naujojo DK iniciatoriai padarė sau meškos paslaugą
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos