07:11 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Algirdo Butkevičiaus vadovaujama socialdemokratų partija pasitiki 16,8% šalies gyventojų, o Liberalų sąjūdžio populiarumas sumažėjo po korupcijos skandalo.

  VILNIUS, liep 12 — Sputnik. Jei rinkimai į Seimą įvyktų šį savaitgalį, juose nugalėtų socialdemokratų partija, antradienį praneša RIA Novosti su nuoroda į Delfi, kuris paviešino visuomenės apklausos rezultatus, atliktus bendrovės "Spinter tyrimai".

  "Už socialdemokratus balsuotų 16,8% apklaustų respondentų. Lietuvos socialdemokratų partija išlieka populiariausia partija Lietuvoje", — rašoma paskelbtoje ataskaitoje.

  Antrą vietą užima Ramūno Karbauskio vadavaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, už kurią balsus atiduotų 12,2% apklaustųjų. Trečia pagal populiarumą partija — Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, už kurią balsuotų 10,5% žmonių. Darbo partijos bei "Tvarkos ir teisingumo" populiarumas apylygis — atitinkamai 7,6 ir 7,5 %.

  Liberalų sąjūdžio, vadovaujamo Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, populiarumas sumažėjo po korupcijos skandalo. Dabar Liberalų sąjūdžiui rinkėjai skirtų tik 6,3%.

  Specialiųjų tyrimų tarnyba gegužės mėnesį pranešė tirianti įtarimus, kad verslo koncerno "MG Baltic" atstovai Liberalų sąjūdio lyderiui Eligijui Masiuliui perdavė 100 tūkstančio eurų kyšį. Specialiųjų tyrymų tarnyba atlikto kratas ne tik įtariamųjų namuose, bet ir automobiliuose, darbo vietose, partijos būstinėje. Masiulis dėl įtatimo kyšio ėmimu pasitraukė iš partijos vadovo pozicijos, iš partijos ir atsisakė Seimo nario mandato.

  Daugiau naujienų apie liberalų skandalą skaitykite Sputnik temoje >>

  Lietuvos gyventojų apklausą birželio 21-29 dienomis surengė bendrovė "Spinter tyrimai". Apklausoje dalyvavo 1002 asmenys, vyresni nei 18 metų.

  Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.

  Svarbiausios temos