11:07 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  104

  Lukiškių aikštė taps reprezentatyvi jauki miestiečių susibūrimų vieta, kurioje bus daug žaliųjų erdvių ir vietos iškilmingoms Lietuvos šventėms, minėjimams.

  VILNIUS, liep 12 — Sputnik. Šiandien sostinės Lukiškių aikštėje prasidėjo atnaujinimo darbai, praneša Vilniaus savivaldybė. Iki kitų metų rudens aikštė įgaus naują pavidalą. Šiandien prasidėję aikštės sutvarkymo darbai vyks keliais etapais ir bus užbaigti iki kitų metų rugsėjo 1 dienos.

  Pagal rekonstrukcijos planus, Lukiškių aikštės erdvė išliks žaliojo charakterio ir pavirs savotišku gyvybės medžio simboliu. Kartu su privačia iniciatyva ir projektu "Dovana Vilniui" planuojama aikštėje įrengti interaktyvų fontaną.

  Реконструкция площади Лукишкю
  Lukiškių aikštės vaizdas po rekonstrukcijos

  Visi žemės darbai aikštėje patenka į saugomas teritorijas, todėl žemės darbų vietose nuo liepos iki lapkričio mėnesio vyks archeologiniai tyrimai ir žvalgymai.

  Archeologai žvalgymus atliks net 8000 kvadratinių metrų teritorijoje ir detaliai ištirs 476 kvadratinių metrų plotą, kur ieškos XVII-XVIII  ir XIX-XX amžiais susidariusių kultūrinių sluoksnių. Išlikę vertingi kultūriniai sluoksniai bus užfiksuoti.

  Anksčiau Lukiškių aikštė archeologų jau buvo tyrinėta 1992 ir 2004 metais. Tuomet rasti gausūs radiniai: monetos, koklių fragmentai, vinys, sagos ir kita. Istoriniai ir kartografiniai tyrimai rodo, kad XIX-XX amžiais Lukiškių aikštėje buvo turgavietė, vyko mugės ir net buvo įsikūręs cirkas.

  Pirmajam aikštės tvarkymo etapui Vyriausybė skiria 2 milijonus eurų: 1,5 milijono šiemet, dar 500 tūkstančių eurų kitąmet. Iš viso Lukiškių aikštės sutvarkymui prireiks 3,6 milijonų eurų.

  Dar šia tema

  Santuokos sudaromos danguje, o Vilniuje — ant stogų
  Vilniuje atsiras septyni nauji viadukai

  Svarbiausios temos