19:25 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatė Nadija Savčenko. Archyvinė nuotrauka

  Be komentarų: šmaikštus Pociaus pastebėjims gali kainuoti jam mandatą

  © Фото: Robertas Dačkus (lrp.lt)
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  Darbo partijos kandidatas Kaune Vidas Pocius socialinio tinklo Facebook asmeninėje paskyroje Dalios Grybauskaitės ir ukrainiečių lakūnės Nadijos Savčenko nuotrauką įvertino gan dviprasmiškai.

  VILNIUS, liep 13 — Sputnik. Darbo partijos kandidatas Kaune, verslininkas Pocius nuotrauką iš prezidentės ir Ukrainos parlamentarės susitikimo įvertino kaip seksualinių mažumų pasirodymą, ir už tai buvo iškritikuotas partijos vadovybės, kitų jos narių, bei vietos žiniasklaidos.

  Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis kreipėsi į partijos prezidiumą, prašydamas šalinti Vidą Pocių iš Darbo partijos, apie tai praneša partijos tinklalapis.

  "<…> Esu tikras, kad mūsų partijoje ne vieta žmogui, kuris viešoje erdvėje dalijasi įžeidžiančiomis įžvalgomis ir neapgalvotais pareiškimais. Politikams, ypač kandidatuojantiems į Seimą, yra taikomi aukštesni elgesio ir etikos standartai, todėl tokio elgesio toleruoti negaliu", — sako Mazuronis.

  Asmeninėje paskyroje politikas pasidalijo straipsniu "D.Grybauskaitė: Lietuva tvirtai remia Ukrainos žmones", ir gan drąsiai jį pakomentavo: "Kur čia Ukrainos žmonės? Labiau panašu į seksualines mažumas".

  Pociaus įžeidžiantis komentaras Facebook asmeninėje paskyroje
  Pociaus įžeidžiantis komentaras Facebook asmeninėje paskyroje

  Komentuodamas šį poelgį žiniasklaidai, verslininkas taip pat šmaikščiai pasiteisino, kad nuotraukoje pasigedo žmonių, apie kurios kalbama staipsnyje: "Kada kalbama apie žmones, aš įsivaizduoju minią, kada kalbama apie vieną žmogų, vieną žmogų… D. Grybauskaitė – Ukrainos žmogus?". O paklaustas, kur jis pastebėjo seksualines mažumas, rėžė, kad "šitą nuomonę pasiliks sau".

  Kiek vėliau politikas vis gi ryžosi kiek patikslinti, ką gi jis turėjo omenyje.

  "Ukrainietė — skraidanti, kariaujanti moteris. Prezidentės D.Grybauskaitės orientacija iki šiol apipinta legendomis, kurios nėra paneigtos. Aš moteriškumą suprantu kitaip. Pasižiūrėjus į tą nuotrauką ir kilo tokia mintis, parašiau vieną sakinį", — sakė Pocius naujienų portalui Lrytas.

  Savčenko gegužę buvo iškeista į du Ukrainoje kalintus Rusijos karius po to, kai Rusijos kalėjime praleido dvejus metus. Vladimiras Putinas asmeniškai pasirašė malonės įsakymą Nadeždai Savčenko. Dabar ji Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatė, Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) Ukrainos delegacijos narė.

  Svarbiausios temos