19:50 2018 Kovo 22
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Pabėgėlių vaikas. Archyvinė nuotrauka

  Vidaus reikalų ministras supeikė pabėgėlių integravimo politiką

  © Sputnik/ Михаил Воскресенский
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (84)
  12320

  Vidaus reikalų ministerija pakomentavo pabėgėlių integravimo politiką Lietuvoje. Daugiausia kritikos sulaukė pabėgėlių valstybinės kalbos išmokymo lygis.

  VILNIUS, liep 19 — Sputnik. Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas supeikė pabėgėlių integravimo politiką Lietuvoje, teigdamas, kad atvykėliai integravimo centruose greičiau išmoksta ne valstybinę lietuvių, bet rusų kalbą, yra apgyvendinami integravimui netinkamoje socialinėje aplinkoje.

  Pabėgėlių stovykla. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Илья Питалев

  "Nuvažiuokite į Ruklą pasižiūrėti. Man toks įspūdis susidaro, kad mes tik norime užsidėti paukščiukus, kad kažką darom, mokom lietuvių kalbos ar dar kažką. <…> Teko girdėti, kad atvežti migrantai greičiau išmoksta rusų kalbos nei lietuvių. Natūralu. Nes nuvažiavau, pamačiau, ir kai sirai yra tose pačiose patalpose kaip ukrainiečiai ir baltarusiai, vaikai bendrauja rusų kalba ir išmoksta rusų kalbą", — cituoja BNS ministro interviu Žinių radijui.

  "Jei gyvena Lietuvoje, tai turi išmokti mūsų valstybinę kalbą, kad galėtų integruotis į visuomenę, gauti darbą, mokytis ir prisidėti prie mūsų valstybės gerovės", pridūrė Žilinskas.

  Dabartinė socialinė aplinka, kurioje prirmiausia atsiduria migrantai, Žilinsko vertinimu, taip pat nėra tinkama jų integracijai.

  Žilinskas adresavo visus šiuos klausimus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kurios srityje ir yra pabėgėlių integravimas.

  "Kiek žinau, Rukloje vos ne 70% yra asocialios šeimos. Į ką mes integruojame? Kitas dalykas — kokia veikla, koks užimtumas ten? Manau, kad čia turi būti žymiai aktyvesnis veikimas", kalbėjo vidaus reikalų ministerijos vadovas.

  Anot jo, pagal ES pabėgėlių perkėlimo programą šiuo metu į Lietuvą iš Graikijos, Turkijos ir Italijos jau perkelti 39 pabėgėliai, iš viso Lietuvoje šiuo metu yra 4 tūkstančiai užsieniečių iš trečiųjų šalių.

  Vilnius sutiko su Briuselio siūlymu per dvejus metus paskirstyti 1105 pabėgėlių. Tačiau Lietuva pradėjo lėtinti migrantų paskirstymo procesą, už ką buvo kritikuojama Europos Komisijos.

  Beveik pusė Lietuvos gyventojų nebenori priimti savo šalyje pabėgėlių, o 49% gyventojų pritaria pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis.

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (84)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos