11:50 2018 Kovo 20
Vilnius-5°C
Tiesioginis eteris
  Valdovų rūmuose pagerbti šimtukininkai. Nuotrauka iš ėvykio vietos

  Valdovų rūmuose iškilmingai pasveikinti "šimtukininkai"

  © Фото: smm.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  94 0 0

  Šimtas abiturientų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių buvo pagerbti antradienį Valdovų rūmuose. Ministras pirmininkas ir švetimo ir mokslo ministrė pasveikino "šimtukininkus".

  VILNIUS, liep 19 Sputnik. Antradienį Valdovų rūmuose pagerbti sėkmingiausiai brandos ir profesinio mokymo kvalifikacijos egzaminus išlaikę Lietuvos abiturientai, jų mokytojai ir artimieji, praneša Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) spaudos tarnyba.

  Šimtą abiturientų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

  Ministrė, sveikindama abiturientus, džiaugėsi, kad "šimtukininkų" yra ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir rajonų mokyklose.

  "Tai rodo, kad visoje šalyje yra motyvuotų, darbščių mokinių ir šaunių, kompetentingų mokytojų, kurių atkaklus darbas vainikuojamas geriausiais akademiniais rezultatais", — sakė Pitrėnienė.

  Valdovų rūmuose pasveikinti 93 abiturientai, kurie tris ar daugiau valstybinių brandos egzaminų išlaikė, surinkdami maksimalų balų kiekį. Tai 41 bendrojo lavinimo mokyklos abiturientai iš dvidešimties savivaldybių.

  2016 metais brandos egzaminų sesijos metu iš viso 1863 abiturientų darbai buvo įvertinti 100 balų. Po 5 šimtukus gavo trys mokiniai iš Ignalinos, Klaipėdos ir Kėdainių, po 4 — 13, po 3 — 77, po du — 253, po 1 — 1059 mokiniai.

  Daugiausiai šiemet gautų šimtukų — 785 — abiturientai gavo už valstybinį anglų kalbos egzaminą. Dar 389 abiturientai maksimalų įvertinimą gavo už matematikos, 164 — už lietuvių kalbos ir literatūros, 246 — informacinių technologijų valstybinius brandos egzaminus.

  Šiais metais pastebimai išaugo šimtukais informacinių technologijų ir užsienio kalbos (rusų) valstybinius brandos egzaminus išlaikiusių abiturientų dalis.

  Valdovų rūmuose taip pat pagerbti 7 profesinių mokyklų absolventai, kurie, sėkmingai išlaikę egzaminus, įgijo aukščiausią kvalifikacinę kategoriją, yra tapę įvairių profesinio meistriškumo konkursų laureatais.

  Prašymus laikyti brandos egzaminus 2016 metais pateikė 33 710 kandidatų. Tai beveik 10% mažiau nei pernai.

  Dar šia tema

  Pitrėnienė su LAMA BPO prezidentu aptarė 2016 metų stojimo kampaniją
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos