19:50 2018 Kovo 22
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos pasienyje sulaikytas automobilis. Archyvinė nuotrauka

  Kas ketvirtas sulaikomas vogtas automobilis nuvarytas Vokietijoje

  © Фото: pasienis.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1710

  Dažniausiai automobilius vairuoja Lietuvos piliečiai, o gabenimo maršrutai nekinta — dažniausiai jie varomi per Lenkiją, Lietuvą, Baltarusiją į Rusiją.

  VILNIUS, liep 20 — Sputnik. Pirmą šių metų pusmetį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai iš viso sulaikė 60, įtariama, vogtų transporto priemonių, paskelbta oficialiame tinklalapyje.

  Pasienyje su Baltarusija sulaikyti 43% vogtų transporto priemonių, 28% — prie ES vidaus sienos su Lenkija, 15% – pasienyje su Rusija.

  Dažniausiai vogtus automobilius vairuoja Lietuvos piliečiai – jie sėdi prie kas trečios tokios transporto priemonės vairo. Taip pat vogtas mašinas dažnai vairuoja Baltarusijos ir Rusijos piliečiai. Yra įkliuvę dar 12 valstybių piliečiai.

  Daugiausiai VSAT pareigūnų sulaikomos Vokietijoje pavogtos transporto priemonės. Tokių buvo 16. Taip pat pasieniečių patikros neįveikė penki Rusijoje, po tris Lenkijoje ir Baltarusijoje bei po du Italijoje bei Prancūzijoje pavogti automobiliai.

  Populiariausi tarp vagių Volkswagen, BMW, Audi ir Mercedes Benz markių automobiliai.

  VSAT duomenimis, Vakarų Europos šalyse vogtų transporto priemonių gabenimo maršrutai nekinta: dažniausiai jos varomos per Lenkiją, Lietuvą, Baltarusiją į Rusiją. Įtariama, kad pagrindiniai vogtų automobilių gabenimo per valstybės sieną būdai taip pat išlieka tie patys. Tai dokumentų registracijos ir VIN klastojimas naudojant kitos transporto priemonės valstybinius numerius bei "dvynių" metodas, kai vogtam automobiliui varyti naudojami analogiški tokio pat modelio, spalvos ir pagaminimo metų legalaus automobilio dokumentai bei valstybiniai numeriai.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos