14:18 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Archyvinė nuotrauka

  Ministrė: apie 126 mln eurų socialinės paramos lėšų dar nepanaudota

  © Фото: Facebook Algimanta Pabedinskienė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Nepanaudotas socialinės paramos lėšas, o jų yra apie 50%, valdžia siūlo skirti jas šeimoms, kurios netenka paramos dėl MMA padidėjimo.

  VILNIUS, liep 21 — Sputnik. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kreipiasi į savivaldybių administracijas bei merus, ragindama racionaliai ir palankiai nepasiturinčioms šeimoms naudoti nepanaudotas piniginei socialinei paramai skirtas lėšas, praneša socialinės apsaugos ir darbo ministerijos spaudos tarnyba.

  Po to, kai šalyje, padidėjo minimalią mėnesinę algą, o valstybės remiamoms pajamoms (VRP) likus to paties lygio, dalis gyventojų dėl didesnių pajamų netenka teisės į kai kurias socialines išmokas. Tačiau kiekviena savivaldybė turi valstybės suteiktą teisę ir galimybę esant poreikiui, kai šeimai ar vienam gyvenančiam asmeniui sunku išsiversti, skirti socialinę pašalpą ir su didesnėmis pajamomis ar kt. paramą.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį į tai, kad pagal savivaldybių administracijų pateiktų 2015 metų statistinių ataskaitų duomenis savivaldybės nepanaudojo apie 126 milijonų eurų, t. y. 55% šiai paramai skirtų lėšų.

  "Piniginei socialinei paramai skaičiuoti ir mokėti nepanaudotų lėšų savivaldybės neprivalo grąžinti į valstybės biudžetą, o vadovaudamosi įstatymu pirmiausia turi naudoti kitai socialinei paramai finansuoti", primena Pabedinskienė.

  Anot ministrės, nepanaudotos lėšos gali būti naudojamos papildomai socialinei paramai gausioms šeimoms, šeimoms, auginančioms vaikus, kai mirė vienas iš tėvų, vienišiems priešpensinio amžiaus asmenims, sunkios ligos ar gaisro atvejais.

  Vidutiniškai per vieną 2015 metų mėnesį socialinę pašalpą gavo 110,7 tūkstančiai asmenų. Palyginti su 2014 metais, vidutiniškai per mėnesį socialinę pašalpą gavusių asmenų skaičius sumažėjo 21% (nuo 140,1 iki 110,7 tūkstančių asmenų).

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos