16:45 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Nuo rugsėjo 1 dienos bus pradėtos nemokomai skiepyti mergaitės nuo žmogaus papilomos viruso.

  VILNIUS, liep 25 — Sputnik. Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos bus pradėtos skiepyti 11 metų mergaitės nuo žmogaus papilomos viruso, praneša Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos vykdo viešuosius pirkimus vakcinai nuo žmogaus papilomos viruso įsigijimui.


  Toku būdu yra įgyvendinamos Nacionalinės imunoprofilaktikos 2014 — 2018 metų programos nuostatos.

  Europoje į nacionalinius vaikų profilaktinius skiepijimų kalendorius mergaičių skiepijimus nuo žmogaus papilomos viruso yra įtraukusios 26 šalys. Didžiausias mergaičių skiepijimo apimtis nuo žmogaus papilomos viruso yra pasiekusi Jungtinė Karalystė — 92%, o kitose šalyse siekia 60 — 80%. Lietuvoje, statistinės ataskaitos duomenimis, kasmet savo lėšomis pasiskiepija 500 — 700 mergaičių iki 18 metų amžiaus.

  Pasaulyje gimdos kaklelio vėžys užima ketvirtą vietą tarp dažniausiai pasitaikančių vėžio formų. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis 2012 metais pasaulyje nuo gimdos kaklelio vėžiu sirgo apie 530 tūkstančių moterų.

  Studentai auditorijoje. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виктор Толочко

  Europoje gimdos kaklelio vėžys yra antroje vietoje po krūties vėžio ir registruojama apie 33 tūkstančius susirgimo atvejų. Lietuvos vėžio registro duomenimis, kasmet Lietuvoje gimdos kaklelio vėžys nustatomas 400 — 500 moterų, o mirtingumas siekia 10 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, ir tai vienas iš aukščiausių rodiklių Europos regione.

  Vertinant aukštus gimdos kaklelio vėžio sergamumo ir mirtingumo rodiklius pasaulyje, Europoje ir Lietuvoje ir žinant, kad apie 99% gimdos kaklelio vėžio atvejų nulemia žmogaus papilomos virusas, buvo nespręsta įvesti profilaktinį mergaičių skiepijimą.

  Svarbiausios temos