19:04 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 25°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Kauno gatvė, Archyvinė nuotrauka

  Net pusė lietuvių patenkinti demokratijos lygiu šalyje

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  84 0 0

  Demokratija šalyje tenkina jaunimą, didmiesčių gyventojus, bei pasiturinčius piliečius. Demokratijos veikimu šalyje yra nepatenkinti vyresnės kartos atstovai ir žmonės su mažomis pajamomis.

  VILNIUS, rugp 1 — Sputnik. Tik 43% gyventojų mano, kad demokratija šalyje veikia tinkamai. Tarp patenkintų — didmiesčių gyventojai, jaunimas iki 30 metų ir respondentai su didžiausiomis šeimos pajamomis — virš 1000 eurų per mėnesį, praneša naujienų agentūra ELTA, atskleidusi rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos "Baltijos tyrimai" atliktą apklausą.

  Kad demokratija Lietuvoje veikia prastai, liepos pradžioje atsakė 50% respondentų. Dažniau už kitus demokratija šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su viduriniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 600 eurų), pensininkai, darbininkai ir bedarbiai, nelietuvių tautybės respondentai.

  Tuo tarpu 43% gyventojų mano, kad demokratija šalyje veikia tinkamai, lyginant su analogiškos apklausos rezultatais birželį, tokių respondentų skaičius padidėjo 5% punktais, o 2015 metų liepą optimistų buvo 39%.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos