20:35 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Pastatas Rukloje, kur gyvena prieglobsčio prašytojai. Archyvinė nuotrauka

  JT giria Lietuvą už geras sąlygas prieglobsčio prašytojų vaikams

  © Фото: rppc.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  88 0 0

  Lietuvoje atsisako nepilnamečių prieglobsčio prašytojų vaikų sulaikymo praktikos, dažniau juos apgyvendina ir suteikia pagalbą.

  VILNIUS, rugp 21 — Sputnik. Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūra šią savaitę paskelbtoje ataskaitoje atkreipia dėmesį į tai, kad Lietuvoje ir dar vienuolikoje šalių padaryta pažanga, atsisakant pabėgėlių vaikų sulaikymo praktikos, pranešė BNS.

  Kaip teigia JT pabėgėlių agentūrai Lietuvoje atstovė Renata Kuleš, Lietuvoje atsisakyta prieglobsčio prašytojų vaikų (iki 18 metų) sulaikymo praktikos dėl pasikeitusios teisminės praktikos.

  "Vis dažniau pažeidžiamiems asmenims taikomos alternatyvios sulaikymui priemonės, pavyzdžiui, apgyvendinimas, o Užsieniečių teisinės padėties įstatyme sulaikymo taikymui buvo įtvirtinti papildomi reikalavimai", — sakė Kuleš.

  Strategija "Ne tik sulaikymas" pradėta įgyvendinti prieš dvejus metus. Bendradarbiaujant su valstybinėmis ir pilietinės visuomenės organizacijomis ji pradėta vykdyti Kanadoje, Vengrijoje, Indonezijoje, Izraelyje, Lietuvoje, Malaizijoje, Maltoje, Meksikoje, Tailande, Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Zambijoje.

  Šios 12 šalių buvo pasirinktos pagal tam tikrus kriterijus: regioninė ir teminė įvairovė, problemos mastas ir svarba, numatoma pažanga per pradinį strategijos vykdymo laikotarpį.

  Visose 12 šalių buvo parengti nacionaliniai veiksmų planai, kurie turėjo padėti įgyvendinti strategiją ir prisidėti prie pokyčių. 

  Dar šia tema

  Mobilioji programėlė padės prieglobsčio prašytojams
  Nepriimi pabėgėlio — mokėk 250 tūkst eurų

  Svarbiausios temos