20:31 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Nuo šiandien šalyje įsigaliojo Seimo priimtos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos. Nauja tvarka išplečia sąrašą asmenų, turinčių teisę laikyti ginklus.

  VILNIUS, rug 1 — Sputnik. Šauliams ir savanoriams leista namuose laikyti pusiau automatinius ginklus. Dabar šauliai bei kariai savanoriai įsigytą ginklą galės naudoti tarnyboje, o esant reikalui panaudoti ir šalies gynybai, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Iki įstatymo pataisų įsigaliojimo Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) nariai negalėjo įsigyti ginklo.

  "Krašto apsaugos ministerija, kuri finansuoja LŠS, šiuo metu nėra pajėgi aprūpinti šaulių reikiamu kiekiu ginklų. Taigi esant grėsmei, ne visi šauliai turės kuo ginti šalį", — anksčiau sakė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

  Įstatymo pataisos suteikia teisę Lietuvos nuolatiniams gyventojams ir įregistruotiems juridiniams asmenims turėti ginklus, šaudmenis šaulio ar kario savanorio, ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai.

  Nustatyta, kad šaulio tarnybai B ir C kategorijų ginklus, jų šaudmenis gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 18 metų šauliai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą.

  Anot Paulausko, leidimas šauliams ir kariams savanoriams iš savo asmeninių lėšų įsigyti B ir C kategorijos ginklus bei jų šaudmenis, leidžia sutaupyti valstybės lėšas.

  "Paskelbus mobilizaciją, šie žmonės atvyks jau su nuosavu ginklu ir naudos jį valstybės gynybai", — pabrėžė Paulauskas.

  A kategorijos (automatai, kulkosvaidžiai ir granatsvaidžiai) ginklai gali būti naudojami tik kariuomenės tikslams.

  Dar šia tema

  Šaulių sąjunga atsiriboja nuo agitacinės karštligės

  Svarbiausios temos