19:54 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Viešasis transportas. Archyvinė nuotrauka

  Kaunas vilioja: vietoj bilieto — automobilio techninis pasas

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (220)
  15 0 0

  "Dienos be automobilio" proga Kauno vairuotojai gales nemokamai pasivažinėti viešoju transportu ir "CityBee" dviračiais.

  VILNIUS, rug 7 — Sputnik. Visi Kauno vairuotojai rugsėjo 22 dieną, kuomet miestas kartu su visu pasauliu minės dieną be automobilio,  su savo automobilio registracijos liudijimu autobusais, troleibusais bei maršrutiniais taksi galės keliauti nemokamai, praneša Kauno savivaldybė.

  Rugsėjo 22-ąją keleiviams su savimi tereikės turėti automobilio registracijos liudijimo originalą ir autobusais, troleibusais bei maršrutiniais taksi jie galės važiuoti visiškai nemokamai.

  Reikalavimas pateikti techninį pasą įrodys, jog vairuotojas šio metu iš tikrųjų nesinaudoja savo automobiliu.

  Anot Kauno vicemero Povilo Mačiuliaus, į tokia iniciatyva anksčiau buvo vertinama gana skeptiškai, nes norintiems automobilį palikti namuose nebūdavo siūloma jokių realių alternatyvų.

  "Šįmet kauniečiams jas siūlome — tai nemokamos kelionės ne tik autobusais, troleibusais ir mikroautobusais, bet ir "CityBee" dviračiais", — akcentavo Mačiulis.

  "CityBee" suteiks galimybę dviračius nuomoti ir nemokamai važinėti visą savaitę, be to nemokamo važinėjimo laikas bus išplėstas iki trijų valandų.

  Pirmą kartą akcija "Mieste — be savo automobilio" buvo surengta Prancūzijoje 1998 metais. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (220)

  Svarbiausios temos