07:06 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Vadovėliai. Archyvinė nuotrauka

  ŠMM: rinkliavos vadovėliams ir pratybų sąsiuviniams vykti neturi

  Фото: freeimages.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (151)
  107

  Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pasisako prieš rinkliavas vadovėliams ir pratyboms, nes tam numatytos lėšos mokinio krepšelyje.

  VILNIUS, rug 13 — Sputnik. Ministerijos teigimu, pratybų sąsiuviniai nėra privalomi ir priimant sprendimus dėl jų įsigijimo ir naudojimo, mokyklos turi tartis su mokinių tėvais, praneša ŠMM.

  Ministrė Audronė Pitrėnienė raštu kreipėsi į savivaldybių švietimo skyrius, mokyklų vadovus, atkreipdama jų dėmesį, kad pastaruoju metu ŠMM pasiekia mokinių tėvų skundai dėl mokyklų reikalavimo tėvams pirkti vadovėlius ir pratybas.

  "Mokinio krepšelyje numatytos lėšos yra skirtos visų mokomųjų dalykų vadovėliams įsigyti, todėl papildomų rinkliavų dalykų vadovėliams įsigyti neturi vykti", — sakoma Pitrėnienės rašte. 

  Pasak ministrės, pasirinkdami mokymo priemones, mokytojai turi atkreipti dėmesį, ar jos padeda ugdyti vaikų raštingumą, savarankišką ir kūrybinį mąstymą.

  "Užuot inertiškai pasirinkus pratybas, kurias dažnai mokiniai pildo mechaniškai, mokyklos gali išnaudoti efektyvesnius mokymosi būdus ir priemones. Leidyklos kasmet leidžia naujus vadovėlius, pratybų sąsiuvinius, bet mokyklos vadovas ir mokytojai turi labai atsakingai spręsti, kokių ir kiek mokymo priemonių reikia būtent tais metais", — aiškina ŠMM.

  Švietimo ir mokslo ministrė pabrėžė, kad ministerija nevertina pratybų sąsiuvinių, už jų kokybę bei reikalingumą atsakomybę prisiima mokytojai ir mokykla. Šie sąsiuviniai nėra privalomi, priimant sprendimus dėl jų įsigijimo ir naudojimo, būtina tartis su mokinių tėvais.

  Taip pat ministerija pažymu, kad pasisako prieš bet kokias nesavanoriškas rinkliavas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, mokyklose: patalpų ar klasės remontui, baldams, užsienio kalbų vadovėliams ir pratyboms, ekskursijoms, dovanoms ir pananašiai.

  Primenama, kad už mokyklų remontą atsakingos savivaldybės. Lėšų mokyklų statybai, remontui, infrastruktūrai gerinti, mokymo įrangai atnaujinti ir kt. skiriama iš valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos paramos fondų. Tuo metu baldus, vadovėlius ir kitas mokymo priemones galima įsigyti už mokinio krepšelio lėšas.

  Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą
  © Sputnik /
  Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą
  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (151)

  Svarbiausios temos