06:34 2019 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1328
 • RUB74.9142
  Mergina valtyje. Archyvinė nuotrauka

  Gdanskas pasitiks lietuvių ir lenkų skautus

  © Фото: unsplash.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  5 0 0

  Lietuvos skautijos jūrų skautų ir Lietuvos Lenkų Harcerių Sąjungos atstovai dažnai bendradarbiauja, stiprindami organizacijų ryšius, ir dalinasi patirtimi. Šiemet skautų draugijos šiais tikslais rugsėjo 19–27 dienomis lankysis Gdanske.

  VILNIUS, rug 18 — Sputnik. Lietuvos skautijos jūrų skautų ir Lietuvos Lenkų Harcerių (Skautų) Sąjungos atstovai sekmadienio popietę Klaipėdos univerisiteto jachta "Odisėja" išplaukė į Gdanską, pranešė BNS.

  Žygio Baltjos jūra dalyviai Lenkijoje susitiks su vietos skautų bei kitų jaunimo organizacijų atstovais, dalyvaus Lenkijos jūrų skautų vasaros sezono uždarymo renginyje.

  "Šiuo žygiu siekiame stiprinti jaunimo suvokimą apie jūros svarbą Lietuvai, bei parodyti, kad buriavimas yra puiki susisiekimo, savęs bei komandos pažinimo ir bendradarbiavimo priemonė. Jūra valstybes ne skiria, o jungia", — teigė viena iš žygio iniciatorių, Lietuvos skautijos jūrų skautė Dovilė Vinkevičiūtė.

  Lietuvos skautija ir Lietuvos Lenkų Harcerių Sąjunga pastaruoju metu glaudžiai bendradarbiauja. 

  Šiemet abi organizacijos kartu šventė Vasario 16-ąją. Be to abiejų organizacijų skautai Birštone drauge mokėsi  plaukti senovinių vikingų laivų "drakonų" kopijomis.Taip pat balandžio mėnesį skautai kartu Vilniuje dalyvavo bendrame žaidime "Draugaukime", kurio tikslas buvo artimiau susipažint ir daugiau sužinoti apie abiejų organizacijų skautavimo tradicijas.

  Lietuvos skautija yra didžiausia skautų organizacija šalyje, vienijanti apie 2500 skautų iš įvairių Lietuvos vietovių. Skautijos šūkis "Dievui, Tėvynei, Artimui" padeda visuomeninės oraganizacijos dalyviams ugdyti pilietiškus, kūrybingus, atsakingus ir savimi pasitikinčius žmones, kuriems svarbi jų šalis ir šalia esantys žmonės.

  Lietuvos lenkų skautai taip pat palaiko šūkio "Dievui, Tėvynei, Artimui" pagrindus. Sąjungai priklauso apie 600 harcerių. Tai viena didžiausių ir dinamiškiausių lenkiškų organizacijų Lietuvoje vienijanti sakutus iš Vilniaus bei Vilniaus rajono.

  Skautų judėjimas yra didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje. 216-oje pasaulio šalių veikia daugiau nei 40 milijonų skautų.

  Dar šia tema

  Užsienio lietuviai turės glaudesnius ryšius su Lietuva
  Pasaulio jaunimas vis dažniau praranda darbą
  Jaunimas renkasi profesines mokyklas
  Lietuviai pagerbė ištremtų į Sibirą tautiečių atmintį
  Europos paveldo dienos — materialumą paverskime dvasine būtinybe

  Svarbiausios temos