13:17 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 20°C
Tiesioginis eteris
  Rūkyti draudžiama. Archyvinė nuotrauka

  Seimas gali uždrausti rūkyti balkonuose

  © Flickr/ SmartSign
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  92 0 0

  Rūkymas balkone gali tapti tokiu pat teisės pažeidimu, kaip ir rūkymas viešoje vietoje.

  VILNIUS, rug 20 — Sputnik. Antradienį Seimas vėl ketina balsuoti, ar uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, praneša BNS.

  Pagal pataisas, taip pat būtų draudžiama rūkyti teritorijose arčiau negu dešimt metrų spinduliu apie daugiabučius gyvenamuosius namus.

  Projekto iniciatoriaus Seimo nario konservatoriaus Antano Matulo teigimu, už šį pažeidimą asmenims galiotų tokia pati administracinė atsakomybė kaip ir už rūkymą bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose.

  "Sulaukiame vis daugiau kritikos ir skundų, kad dėl neatsakingo kaimynų elgesio žmonės neturi galimybės apsaugoti savęs ir savo vaikų nuo pasyvaus rūkymo keliamų pavojų sveikatai. Tabako dūmai dėl savo fizinių savybių dažnai ir dideliais kiekiais patenka į kaimynų butus — kaimynai arba verčiami pasyviai rūkyti savo namuose, arba negali vėdinti kambarių, naudotis savo balkonais, jiems ne tik sukeliami  nepatogumai, bet ir žalojama jų sveikata", — teigia pataisų iniciatorius dokumento aiškinamajame rašte.

  Policijos ir Vilniaus savivaldybės atstovai abejoja dėl tokių pataisų praktinio įgyvendinimo.

  2014 metų pabaigoje Seimas jau mėgino nustatyti tokį draudimą. Tuomet priimti įstatymo pataisą pritrūko balsų. Projekto kritikai tvirtino, kad taip Seimas įsiveltų į buitinius konfliktus, papildomai būtų apkrauta policija.

  Dar šia tema

  Seimas pritarė siūlymui persekioti "teroristinį turizmą"
  Seimas patvirtino pataisas, sugriežtinančias reikalavimus vairuotojams
  Seimas ketina įteisinti pagalbinį apvaisinimą
  Lietuvoje baus keleivius, įsėdusius į girto vairuotojo automobilį
  Kelių policija dviratininkus be šalmų "ne baus, o drausmins"
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos