07:05 2019 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1328
 • RUB74.9142
  LGBT vėliava. Archyvinė nuotrauka

  LGBT bendruomenė moko policininkus būti tolerantiškais

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2210

  Pirmą kartą Lietuvoje seksualinių mažumų teisių organizacijos nariai būsimiems policininkams papasakojo apie tai, kaip ginti nuo homofobinių ir transfobinių nusikaltimų nukentėjusius asmenis.

  VILNIUS, rug 24 — Sputnik. Nacionalinė lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų (LGBT) teisių organizacija kartu su nacionalinės ekspertų grupės nariais surengė tikslinius mokymus apie neapykantos nusikaltimus prieš seksualinių mažumų asmenis Lietuvos policijos mokykloje studijuojantiems kursantams, praneša organizacijos spaudos tarnyba.

  Mokymų tikslas — padėti keisti išankstines nuostatas apie LGBT bendruomenę, didinti teisėsaugos institucijų atstovų kompetenciją dirbant su pažeidžiamomis visuomenės grupėmis.

  Tokie mokymai, skirti teisėsaugos institucijų atstovams, kuriuose išskirtinai kalbama apie nuo homofobinių ir transfobinių nusikaltimų nukentėjusių asmenų teisių apsaugą, Lietuvoje organizuoti pirmą kartą.

  "Džiaugiamės, kad paskaitose dalyvavo visas Lietuvos policijos mokykloje studijuojančių kursantų. Taip pat šį rudenį numatyta surengti  mokymų ciklą policijos pareigūnams", — pasakė organizatoriai.

  Baltic Pride 2016 dalyviai Vilniuje. Nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Александр Липовец

  "Stabdyk neapykantą" kampanijos metu atliktos apklausos rezultatų analizė parodė, kad nemaža LGBT bendruomenės narių, nukentėjusių nuo homofobinių, bifobinių ir transfobinių neapykantos nusikaltimų, dalis vengia kreiptis į policiją baimindamiesi nepagarbaus ar diskriminacinio požiūrio, vyrauja įsitikinimas, kad policija nesiims priemonių kaltininkams surasti ar nubausti.

  Apklausos metu taip pat paaiškėjo, kad tiriant neapykantos nusikaltimus policijos pareigūnams dažnai trūko specifinių žinių ir įgūdžių įvertinant aukos seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės svarbą nusikaltimo aplinkybėms ir pačios veikos kvalifikavimui.

  Pasak organizatorių, profesionalus ir nediskriminuojantis policijos darbas, pagarbus bendravimas su nukentėjusiais, prisideda prie pasitikėjimo teisėsaugos institucijomis augimo, kas, savo ruožtu, dažnai pasireiškia išaugusių homofobinių ar transfobinių incidentų pranešimų policijai skaičiumi.

  Dar šia tema

  Seimo pirmininkė palaiko LGBT, bet eitynėse nedalyvaus
  Orlando gėjų klubas "Pulse", kur žuvo 49 žmonės, taps memorialu
  Europos ambasadoriai dalyvaus gėjų eitynėse Vilniuje

  Svarbiausios temos