04:44 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (262)
  131

  Daugiau nei dešimt nemokamų renginių šią savaitę vyks Kaune.

  VILNIUS, rug 26 — Sputnik. Pasaulinės turizmo dienos proga Kaune visą savaitę vyks nemokamos ekskursijos, kuriomis galės džiaugtis įvairaus amžiaus gyventojai, praneša miesto savivaldybė.

  "Šiemet ypatingai norėčiau pakviesti jaunus žmones, kurie savo studijų miestu pasirinko Kauną. Šis miestas yra tikrai fantastiškas ir turintis ką pasiūlyti. O šios ekskursijos yra puiki proga miestą atrasti iš savo prizmės ir perspektyvos", — teigė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

  "Turizmas visiems" — tokiu šūkiu Pasaulinė turizmo organizacija kviečia švęsti Pasaulinę turizmo dieną.

  Renginių kalendorius

  Ekskursija "Kaunas — dizaino miestas", įvyks rugsėjo 27-ąją 15:00. Jos metu miesto gyventojai ir svečiai galės susipažinti su tarpukario menininkais ir veikėjais, puoselėjusiais ir formavusiais Kauno tarpukario modernistinę kultūrą ir objektus.

  Kitą dieną 15:00 ir 17:00 vyks pasiplaukiojimas laivu Kauno mariomis, kurio metu galima bus pasigrožėti Kauno marių regioninio parko vaizdais bei baroko šedevru — Pažaislio vienuolyno ansambliu.

  Tą pačią dieną, rugsėjo 28-ą, visų norinčių lauks kelionė po Botanikos sodą.

  Ketvirtadienį turistams siūloma savarankiškai pažinti Kauno miestą mobiliųjų programėlių "Dvasios gidas", "Tarpukario Kauno architektūra", "Kaunas Pocket guide", dėka.

  Užsienio svečių rugsėjo 30-ąją 16:10 laukia ekskursija "Kaunas city tour" su anglišku audio gidu.

  Liūtė su liūtukais. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кряжев

  Spalio pirmą 12:00 prasidės ekskursija po Šančius — karinį miestelį Kaune, kurios metu galima bus išgirsti negirdėtų istorijų apie kareivines ir aplankyti kopūstų sandėlį.

  Sekmadienį 14:00 aktyvaus poilsio mėgėjai kviečiami į ekskursija su dviračiais "Panemunės medinė architektūra", o mažųjų turistų tą pačią dieną galės apsilankyti Lietuvos zoologijos sode.

  Visi renginiai vyksta nemokamai, tačiau dėl riboto vietų skaičiaus būtina registracija.

  Tarptautinė turizmo diena švenčiama visame pasaulyje nuo 1989 metų rugsėjo 27 dienos. Ši diena švenčiama siekiant populiarinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse ir miestuose šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (262)

  Dar šia tema

  "Zuikių mokykla" kviečia mažus ir didelius turiningai praleisti laiką
  Ministerijos dovana Žolinių proga — nemokamos žvejybos diena
  Ilgametis Žvėrinčiaus gyventojas laukia lankytojų ir medaus
  Kultūros naktis: Lietuvos muziejai nemokamai

  Svarbiausios temos