04:21 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Laikrodis prie Seimo. Archyvinė nuotrauka

  Seime įregistruota pataisa dėl rinkimų dienos perkėlimo į šeštadienį

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4 0 0

  Jei Seimo nariai pritars Konstitucijos pataisai dėl rinkimų dienos perkelimo į šeštadienį, spalio 9 dieną lietuviai paskutinį kartą balsuos sekmadienį.

  VILNIUS, spal 2 — Sputnik. Seime registruota Konstitucijos pataisa, kad ateityje visi rinkimai vyktų šeštadienį, pranešė BNS.

  Jei sulauktų pritarimo Seime, ji įsigaliotų vėlesniems rinkimams, o kitą savaitę atstovus į Seimą piliečiai rinktų kaip iki šiol — sekmadienį.

  Konstitucijos pataisos projektą, kad Seimo ir prezidento rinkimų data būtų perkelta iš atitinkamo sekmadienio į šeštadienį, pasirašė 40 Seimo narių iš valdančiųjų frakcijų.

  Parlamente jau anksčiau buvo registruoti projektai, kad visi — Europos Parlamento, savivaldybių tarybų, Seimo ir prezidento — rinkimai būtų perkelti šeštadieniui, tačiau dėl dviejų pastarųjų būtina keisti ir Konstituciją.

  Oficialus politinės reklamos skydas
  © Sputnik / Александр Липовец

  Šios idėjos iniciatorius yra socialdemokratas Eduardas Šablinskas. Anot jo, rengti rinkimus šeštadienį būtų patogiau, o per juos dirbantys žmonės turėtų laiko pailsėti prieš prasidedančią naują darbo savaitę. Šablinskas taip pat pabrėžė, kad pakeitimus siūlo ne artimiausiems rinkimams, o ateičiai, tad būtų pakankamai laiko diskusijoms dėl šios idėjos.

  Pasak parlamentaro, šeštadienis būtų patogesnė diena ir rinkėjams, jie galėtų lanksčiau planuoti rinkimų savaitgalį, nereikėtų skubėti po savaitgalio išvykų skubėti spėti į sekmadienį 20 valandą užsidarančias rinkimų apylinkes.

  Daugiau naujienų apie Seimo rinkimus galite pažiūrėti čia>>

  Šiuo metu visi Lietuvoje vykstantys rinkimai rengiami sekmadienį. Seimo bei prezidento rinkimų datos yra nustatytos Konstitucijoje: parlamentas renkamas kadencijos pabaigos metais antrą spalio sekmadienį, prezidentas — paskutinį sekmadienį likus dviem mėnesiams iki kadencijos pabaigos.

  Artimiausi rinkimai į Seimą vyks kitą sekmadienį.

  Dar šia tema

  Bažnyčia: balsuokite už politikus, ginančius krikščioniškas vertybes
  Populiariausių partijų sąrašų lyderiai palaiko homoseksualų partnerystę
  ESBO misija stebės rinkimus į Lietuvos parlamentą
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos