04:23 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Kubeliai su raidėmis. Archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida: Šakiuose atsiras paminklas lietuvių kalbai

  © Flickr/ Tina D
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  90 0 0

  Didžiausiam lietuvių pasididžiavimui — gimtajai kalbai — dar šiais metais atsiras paminklas Šakiuose.

  VILNIUS, spal 2 — Sputnik. Dar šiemet Šakių centre turėtų iškilti paminklas lietuvių kalbai, pranešė BNS su nuoroda į dienraštį "Lietuvos žinios".

  Kalbą simbolizuos Nepriklausomybės gatvės alėja žengiančios zanavykės mergaitės skulptūra ir lietuviškos abėcėlės raidės jos pėdų paliktuose įspaudose.

  Šakių kultūros centro direktoriaus, asociacijos "Zanavykų sąšauka" pirmininko Raimondo Januševičiaus teigimu, idėja kalbą įamžinti pasitelkus zanavykės mergaitės vaizdinį pasirodė Šakių kultūros įstaigų atstovams priimtiniausia.

  "Paskutinėmis plenero dienomis tai pasiūlė mūsų krašte kuriantis skulptorius Kęstutis Dovydaitis. Pagal jo sumanymą tai būtų ne tik kalbą įprasminanti skulptūra, bet ir edukacinė priemonė", — sakė Januševičius.

  Anot jo, sekdami 32 bronzinėmis pėdutėmis, vaikai galėtų susipažinti su lietuviškos abėcėlės raidėmis, įsidėmėti jų eiliškumą.

  Inžinierius. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Руслан Шамуков

  Skulptoriaus Dovydaičio teigimu, mergaitės skulptūra atspindės tai, kas būdinga zanavykams: jos sijonas bus išmargintas zanavykų raštais, ant galvos — gėlių vainikėlis. Idėja pasirinkti būtent tokį vaizdinį skulptoriui kilo dėl to, kad lietuvių kalba jam asocijuojasi su nerūpestingai žingsniuojančia mergaite.

  Lietuvos kultūros taryba šiam projektui skyrė 7 tūkstančių eurų, tačiau pinigų reikėtų kur kas daugiau, todėl ieškoma rėmėjų.

  Dar šia tema

  Milano lietuviai vėl gali mokytis gimtąja kalba
  Užsienio lituanistikos centrų studentai gavo Būgos stipendijas
  Rugsėjo 1-ąją Lenkijos lietuviškose mokyklose švęs 500 moksleivių
  Indijoje dabar mokys lietuvių kalbos
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos