01:04 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Šiandien Lietuvos kariuomenės padaliniuose prasideda Krašto apsaugos dienos renginiai. Dešimt dienų karininkai ir kariai rengs pilietiškumo pamokas vyresniųjų klasių moksleiviams.

  VILNIUS, spal 3 — Sputnik. Spalio 3-13 dienomis įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose organizuojama Krašto apsaugos diena, kurios metu vyks pilietiškumo pamokos vyresniųjų klasių (9-12 klasių) moksleiviams, pranešė kraštos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Kariniuose daliniuose, priklausomai nuo jų veiklos specifikos, moksleiviams bus paruoštos specialios programos. Į dalinius atvykę moksleiviai galės ne tik stebėti, bet ir patys išbandyti įvairią karinę veiklą: kartu su kariais važiuoti karine technika, išmokti išgyvenimo miške gudrybių, maskavimo ypatumų, šaudyti pneumatiniais ar lazeriniais ginklais, apžiūrėti karinius laivus.

  Krašto apsaugos diena pirmą kartą buvo surengta 2008 metų spalio 7 dieną Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Karaliaus Mindaugo mechanizuotame pėstininkų batalione. Nuo 2014 metų Krašto apsaugos diena kariuomenės daliniuose tapo tradiciniu renginiu, kurio metu Lietuvos kariuomenės daliniai kviečia įvairių mokyklų ir gimnazijų vyresniųjų klasių mokinius į dalinyje organizuojamą pilietiškumo pamoką.

  Kariuomenės atstovai kviečia moksleivius ir jų mokytojus susipažinti su kariuomene, pabendrauti su kariais, apžiūrėti jų naudojamą ginkluotę. Padaliniai, kur bus minima Krašto apsaugos diena, paskelbti ministerijos tinklalapyje. Ministerija perspėja, jog būtinas išankstinis registravimas, norint dalyvauti renginiuose.

  Šio renginio tikslas — iš arčiau supažindinti moksleivius ir jų mokytojus su Lietuvos kariuomene, nuolatine privalomąja karo tarnyba ir kitais galimais karo tarnybos būdais, stiprinti kariuomenės bendradarbiavimą su mokyklomis.

  Lietuvos kariuomenės šaulių ginklai
  © Sputnik /
  Lietuvos kariuomenės šaulių ginklai

  Dar šia tema

  Kariuomenė traukia jaunuolius
  Lietuvos kariuomenė sudalyvavo Žalgirio mūšyje
  Lietuvos ginkluotosios pajėgos

  Svarbiausios temos