00:07 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Apklausa. Arcyvinė nuotrauka

  Apklausa: socialdemokratai praranda lyderio poziciją

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (88)
  9901

  Visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad už socialdemokratus balsuotų 15,6% apklaustų rinkėjų, už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą — 14%, o Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus palaikyti pasiryžę 13,7% respondentų.

  VILNIUS, spal 4 — Sputnik. Valdančiųjų socialdemokratų atotrūkis nuo kitų partijų reitingų lentelėje tirpsta, praneša BNS su nuoroda į naujienų portalo delfi.lt užsakymu atliktą visuomenės nuomonės apklausą.

  Seimas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Rugsėjo 19-27 dienomis bendrovės "Spinter tyrimai" atlikta apklausa parodė, kad trys partijos finišo link žengia koja kojon — socialdemokratai, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

  Už premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujamą socialdemokratų partiją balsuotų 15,6% apklaustų rinkėjų. Prieš mėnesį norinčių balsuoti už socialdemokratus buvo 17,2%. 

  Už Ramūno Karbauskio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą balsus atiduotų 14% (rugpjūtį — 12,4%).

  Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamus Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus palaikyti pasiryžę 13,7% respondentų (rugpjūtį 10,5%).

  Balsuoti už Valentino Mazuronio vadovaujamą Darbo partiją norėtų 5,2% respondentų (buvo 6,6%). Remigijaus Šimašiaus Liberalų sąjūdžio populiarumas apsistojo tie 5% riba (buvo 6,3%). Tuo metu Rolando Pakso "Tvarkos ir teisingumo" partijos gerbėjų sumažėjo iki 4,9% (buvo 5,1%). 

  Reitingus augina Antikorupcinė Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicija: jos populiarumas — 4,6% (buvo 3,3%).

  Oficialus politinės reklamos skydas
  © Sputnik / Александр Липовец

  Tiesa, koaliciniai dariniai rinkimuose turi surinkti ne mažiau nei 7% nuo balsavusių rinkėjų — tik tuomet galima dalyvauti mandatų dalybose. 

  Lietuvos lenkų rinkimų akcija rugsėjo mėnesį pritrauktų 4,2% respondentų (rugpjūtį — 4,7%), Lietuvos laisvės sąjunga — 2,5% (buvo 3%). Dar 2,5% apklaustųjų balsuotų už kitą partiją, 16,3% nebalsuotų ir 11,5% nežinojo arba neatsakė į klausimą.

  Bendrovės "Spinter tyrimai" tyrimo metu buvo apklausta 1013 respondentų. Tyrimo rezultatų paklaida 3,1%.

  Seimo rinkimų pirmasis turas vyks šį sekmadienį spalio 9 dieną.

  Temos:
  Permainų kupinas ruduo: Seimo rinkimai — 2016 (88)

  Dar šia tema

  Populiariausių partijų sąrašų lyderiai palaiko homoseksualų partnerystę
  Korupcijos skandalas gali turėti įtakos rinkėjų pasirinkimui

  Svarbiausios temos