17:57 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  96

  Šiandien prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Alkoholio įstatymo pataisas, pagal kurias perkant alkoholinius gėrimus, asmens dokumento bus galima reikalauti tik kylant abejonių dėl pirkėjo pilnametystės.

  VILNIUS, spal 7 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, pagal kurias parduodant alkoholį dokumento bus reikalaujama tik tuomet, kai kils įtarimų, kad asmuo gali būti nepilnametis, pranešė prezidentūros kanceliarija.

  "Prezidentė ragina visas politines jėgas ir socialiai atsakingą verslą neimituoti kovos su alkoholizmu, o imtis rezultatyvių alkoholio prieinamumą ir vartojimą mažinančių priemonių", sakoma prezidentės pranešime.

  Pasirašytame įstatyme numatyta, kad alkoholinių gėrimų pardavėjai iš perkančio alkoholinius gėrimus asmens privalo reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą tik tuo atveju, kai yra abejonių, kad jam yra mažiau nei 18 metų.

  Šiuo metu Seime svarstymo laukia dešimtys su alkoholio ribojimu susijusių pataisų. Tarp jų — ir veiksmingi pilietiškų šalies gyventojų pateikti pasiūlymai dėl alkoholio reklamos ribojimo, griežtesnio licencijavimo, specializuotų parduotuvių, visuomenės švietimo.

  Pasak Prezidentės, rimtų, situaciją iš esmės keičiančių sprendimų reikia nedelsiant, nes priklausomybių liūne grimzta apie 150 tūkstančių žmonių, tačiau tik trečdalis jų ieško pagalbos.

  Anot prezidentės pranešimo, nesprendžiama alkoholizmo problema toliau didėja, provokuodama ir dar labiau užaštrindama daugelį skaudžių socialinių problemų.

  Rugsėjo pabaigoje Lietuvos Seimas priėmė įstatymo pataisą, pagal kurią pardavėjai, parduodant alkoholinius gėrimus, turi reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą tik jei kyla abejonių dėl pirkėjo pilnametystės.

  Prekybininkų iniciatyva

  Nuo rugsėjo 2-osios dokumento iš visų alkoholio pirkėjų reikalauja prekybos tinklai "Maxima", "Iki", "Rimi", "Norfa", "Prisma", "Aibė" ir Lietuvos kooperatyvų sąjungos parduotuvės.

  Tokią iniciatyvą pasiūlę prekybininkai teigė siekiantys užkirsti kelią alkoholio pardavimui nepilnamečiams ir skatinti visuomenės sąmoningumą. Akcijos kritikai svarsto, kad tai tėra viešųjų ryšių akcija ir bandymas visuomenės pyktį nukreipti į politikus, svarstančius siūlymus alkoholį pardavinėti tik specializuotose parduotuvėse ar sutrumpinti prekybos juo laiką.

  Šiandien Lietuvos prekybos įmonių asociacija po to, kai Grybauskaitė pasirašė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, pareiškė, jog stabdo rugsėjo pradžioje inicijuotą akciją.

  "Veikiame laikydamiesi įstatymų, todėl stabdome savo iniciatyvą ir prašymą iš visų perkančiųjų alkoholį, rodyti asmens amžių liudijantį dokumentą", — pranešime spaudai sakė asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas.

  Šiuo metu įstatyme nurodyta, kad prekybininkai turi teisę dokumento reikalauti ir iš vyresnių asmenų.

  Prekybininkai teigė siekiantys užkirsti kelią alkoholio pardavimui nepilnamečiams ir skatinti visuomenės sąmoningumą.

  Prekybininkai neseniai paskelbė, kad nuo akcijos pradžios alkoholio parduota 9% mažiau negu per tą patį 2015 metų laikotarpį.

  Dar šia tema

  Rudenį bus draudžiama informuoti apie alkoholio kainų sumažinimą
  Lietuvoje baus keleivius, įsėdusius į girto vairuotojo automobilį
  Įvedami nauji akcizai higienos priemonėms

  Svarbiausios temos