23:56 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Lėktuvas. Archyvinė nuotrauka

  Vilniaus oro uostas: keliaujančių skaičius nuolat didėja

  © Flickr / Helmuts R
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (70)
  9211

  Vilniaus oro uostas sėkmingai plečia savo veiklą. Šių metų rodikliai pasižymi augimu. Iš Vilniaus dabar galima nuskristi į daugelį Europos šalių miestų.

  VILNIUS, spal 14 — Sputnik. Rugsėjį visuose Lietuvos oro uostuose pastebimas keleivių skaičiaus augimas, palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, praneša portalas madeinvilnius.lt.

  Labiausiai padaugėjo keliaujančių iš Vilniaus oro uosto į Stokholmą, Taliną, Kijevą ir Oslą.

  Iš Vilniaus reguliarūs skrydžiai vykdomi 55 kryptimis, žmonių susidomėjimo sulaukė ir nauji skrydžiai — šiemet tiesiogiai iš Vilniaus galima nuskristi į Birmingemą, Ciurichą, Nicą ir Lvovą Ukrainoje.

  "Keleivių skaičiaus augimas pastebimas net 34 kryptyse iš Vilniaus oro uosto, planus ir lūkesčius pateisino ir nauji skrydžiai. Labiausiai padaugėjo skrendančių į Stokholmą, Taliną, Kijevą. Tai galima paaiškinti geru ir patogiu skrydžių grafiku, aktyviais oro linijų rinkodaros veiksmais", — sakė Vilniaus oro uosto direktorius Artūras Stankevičius.

  Vilniaus oro uostas jau aptarnavo daugiau kaip tris milijonus keleivių ir 15 procentų pagerino praėjusių metų rezultatus. Naujomis kryptimis (Birmingemas, Berlyno Šenefeldo oro uostas, Ciurichas, Nica ir Lvovas) keliavo daugiau kaip 10 tūkstančių žmonių.

  Vilniaus oro uostas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Tarptautinė oro uostų taryba ("ACI Europe") taip pat pranešė, kad Europoje keleivių skaičius auga, nes mažų sąnaudų avialinijos pasiūlo vis daugiau krypčių.

  "Mažų sąnaudų oro linijos stabiliai auga, siūlo naujas kryptis, todėl labiausiai laimi maži ir vidutinio dydžio oro uostai", — sakė "ACI Europe" generalinis direktorius Olivier Jankovec.

  Specialistas taip pat pabrėžė, kad iš penkių didžiausių Europos oro uostų gerais rezultatais gali pasigirti tik Amsterdamas. Londono Hytrou keleivių skaičius išliko stabilus, o Frankfurto, Paryžiaus ir Stambulo oro uostuose keleivių mažėjo.

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (70)

  Dar šia tema

  Palangos oro uostas — ketvirtas tarp Europos mažųjų oro uostų
  Lietuvos pajūris pasitinka Baltarusijos lėktuvus su poilsiautojais

  Svarbiausios temos