09:47 2018 Birželio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1578
 • RUB73.6225
  Perkėja renka vaisius prekybos centre. Archyvinė nuotrauka

  Lietuviai mažai valgo daržovių ir vaisių

  © Sputnik / Александр Кряжев
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  8 0 0

  Naujais Eurostato tyrimų duomenimis lietuviai mažai valgo daržovių ir vaisių. Pagal šį rodiklį Lietuva atsilieka nuo Europos Sąjungos vidurkio.

  VILNIUS, spal 16 — Sputnik. Kasdien daržovių ir vaisių valgo beveik 59% Lietuvos gyventojų, vyresnių nei 14 metų, tačiau Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendaciją kasdien suvalgyti bent penkis vaisius ir daržoves (arba 400 gramų neskaičiuojant bulvių ir kitų krakmolingų augalų) įgyvendina tik maždaug kas septintas lietuvis, praneša BNS.

  Pagal kasdien daržoves ir vaisius valgančių gyventojų skaičių mūsų šalis atsilieka nuo Europos Sąjungos (ES) vidurkio: Lietuvoje kasdien savo raciono vaisiais ir daržovėmis nepraturtina apie 41%, tuo metu vidutiniškai ES — daugiau nei 34% gyventojų, šią savaitę paskelbė ES statistikos agentūra "Eurostatas".

  2014 metais vykdytos apklausos duomenimis, PSO rekomenduojamą vaisių ir daržovių kiekį per dieną suvartoja 14,1% Lietuvos gyventojų — tiek pat, kiek vidutiniškai ES.

  Kasdien daržovių ir vaisių valgančių gyventojų daugiausiai yra Belgijoje, Portugalijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Tuo metu prasčiausi rodikliai — Rumunijoje ir Bulgarijoje, kur to nedaro daugiau kaip pusė gyventojų.

  Dar šia tema

  Vyresnių nei 80 metų vyrų Baltijos šalyse lieka vis mažiau
  Vilniečiai — labiausiai patenkinti savo gyvenimu europiečiai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos