20:56 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  94

  Vidaus reikalų ministerija Specialiųjų tyrimų tarnybai skiria 215 tūkstančių eurų finansavimą, įgyvendinant antikorupcinio sąmoningumo didinimo projektą. "Lietuvos korupcijos žemėlapis" padės atpažinti papirkimo atvejus.

  VILNIUS, spal 22 — Sputnik. Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos parengtam projektui "Lietuvos korupcijos žemėlapis", kurio tikslas — didesnis antikorupcinis visuomenės sąmoningumas, praneša vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Projektu "Tyrimo "Lietuvos korupcijos žemėlapis" atlikimas, antikorupcinės socialinės reklamos sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas" siekiama labiau atpažinti korupciją, kaip vieną iš Lietuvos problemų, ją mažinti ir didinti Lietuvos gyventojų antikorupcinį sąmoningumą, t. y. motyvuoti nedaryti korupcinio pobūdžio teisės pažeidimų, skatinti pranešti apie pastebėtą kito asmens daromą tokio pobūdžio pažeidimą.

  Bus atliktas korupcijos tyrimas

  Projekto įgyvendinimo metu numatoma atlikti tyrimą apie korupciją Lietuvoje "Lietuvos korupcijos žemėlapis", kurio rezultatai atskleis esamą korupcijos lygio situaciją šalyje, korupcijos pasireiškimo galimybes bei sudarys sąlygas tinkamų antikorupcinių priemonių taikymui.

  Siekiant, jog antikorupcinės priemonės būtų vykdomos kryptingai, planuojama sukurti antikorupcinės socialinės reklamos vykdymo strategiją bei rengti ir įgyvendinti informacines ir šviečiamąsias kampanijas, skirtas korupcijos atsiradimo ir plitimo rizikai mažinti.

  Investuoti į minėtą projektą Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšas buvo nuspręsta, nes sociologinis tyrimas yra vienintelis nacionalinio lygmens įrankis, leidžiantis stebėti ir vertinti pokyčius korupcijos kontrolės kontekste trejose respondentų grupėse: gyventojų, valstybės tarnautojų ir verslininkų. Toks kompleksinis tyrimo atlikimas ir jų rezultatų analizė leidžia atpažinti korupciją, kaip probleminį reiškinį Lietuvoje, ir mažinti korupciją, didinant Lietuvos gyventojų antikorupcinį sąmoningumą.

  ES struktūrinių fondų lėšų investavimas į šį projektą taip pat padėtų geriau atitikti tarptautinius antikorupcinius standartus, reikalaujančius, kad kovos su korupcija institucijos ir jų veikla turi būti žinoma visuomenei.

  Lietuvos korupcijos lygis — labai prastas rezultatas

  Pagrindinė projekto įgyvendinimą sąlygojanti priežastis — Lietuvoje egzistuojanti korupcija, kurios lygis yra prastesnis už ES vidurkį. Europos Komisijos atlikto "Eurobarometro" tyrimo (2014 metų vasario mėnesį) rezultatai rodo, kaip 58% Lietuvos gyventojų teigė, kad korupcija yra labai paplitusi, Latvijoje tokios nuomonės buvo 38%, Estijoje — 15% apklaustųjų (ES vidurkis — 27%).

  Projektui finansuoti skirta bemaž 215 tūkstančių eurų, iš jų bemaž 183 tūkstančių eurų — ES struktūrinių fondų lėšos.

  Skandalingi Lietuvos politikai
  © Sputnik /
  Skandalingi Lietuvos politikai
     

  Dar šia tema

  Lietuva padės Kroatijai stiprinti kovą su korupcija
  Naujas STT direktoriaus pavaduotojas davė priesaiką
  Korupcijos skandalas gali turėti įtakos rinkėjų pasirinkimui

  Svarbiausios temos