15:28 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  12

  Sostinės Senamiestyje esančiame Stanislovo Moniuškos skvere šiandien buvo atidaryta nauja pramoga mažiesiems. Vilniečių ir miesto svečių pamėgtoje vietoje priešais Šv. Kotrynos bažnyčią pastatyta suomiška vaikų žaidimo aikštelė.

  VILNIUS, spal 27 — Sputnik. Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, minėdamas savo veiklos  25-metį padovanojo 4-12 metų vaikams vaikų žaidimo aikštelę, pranešė sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Atnaujintoje aikštelėje bus galima ne tik aktyviai leisti laisvalaikį mažiesiems, bet ir ramiai kartu su šeima pasėdėti žalioje erdvėje. Pasak Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje vadovo, ši dovana Vilniui skirta paminėti jubiliejinius veiklos metus ir priminti, kiek daug bendro turi Lietuva ir Šiaurės šalys.

  Aikštelės atidarymo ceremonijoje dalyvavęs Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje vadovas Bo Harald Tillberg sakė, kad neseniai Švedijoje atlikta darželinukų apklausa atskleidė, jog vaikams žaidimų aikštelėse labiausiai trūksta veiklos įvairovės. Todėl atsižvelgdamas į vaikų norus, biuras nusprendė padovanoti lietuvaičiams modernią žaidimų aikštelę.

  "Šiaurės šalys Europoje dažnai įvardinamos kaip šalys, kuriose geriausia auginti vaikus. Iš dalies taip yra ir dėl vaikams pritaikytų ir socialiai gyvybingų viešųjų erdvių. Šiuolaikiškos žaidimų aikštelės privalo atitikti naujausius vaikų poreikius ir būtent tokią aikštelę stengėmės išrinkti", — sakė  Bo Harald Tillberg.

  "Džiaugiamės Lietuvoje dirbdami jau 25 metus ir galėdami prisidėti kuriant ateitį, kurioje gera gyventi", — pridūrė biuro Lietuvoje vadovas.

  Mažieji renginio dalyviai stebėjo kojūkininkų pasirodymą, o labiausiai juos džiugino į dangų kylantys muilo burbulai ir įvairiaspalviai konfeti. Šventės vaikams puikiai pažįstami vedėjai — personažai vaikus mokė kaip reikia saugiai elgtis žaidimų aikštelėje. 

  Kas yra Šiaurės ministrų tarybos biuras

  Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje įsteigtas 1991 metais, siekiant atstovauti Šiaurės ministrų tarybai ir plėtoti Šiaurės šalių ir Lietuvos bendradarbiavimą.

  Po nepriklausomybės atkūrimo Šiaurės ministrų tarybos biuras buvo pirmoji Vilniuje įsikūrusi diplomatinė atstovybė. Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje tarpininkauja tarp Šiaurės ministrų tarybos ir Lietuvos ministerijų bei kitų valstybės institucijų, teikia informaciją apie Šiaurės šalis ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą, propaguoja Šiaurės šalių kultūrą Lietuvoje ir skatina Šiaurės šalių ir Lietuvos kultūrinį bendradarbiavimą, administruoja Šiaurės ministrų tarybos mainų ir rėmimo programas ir projektus Lietuvoje.

  Dovana Vilniui

  Projekto "Dovana Vilniui" pradžia buvo 2002 metais, kai miestui įteiktos pirmosios dovanos. Šia savivaldybės iniciatyva siekiama paskatinti asmenis, įmones ar organizacijas prisidėti kartu gražinant Vilnių. Per šiuos metus miestas gavo jau daugiau kaip 100 tūkstančių eurų vertės dovanų: įrengtų sporto aikštelių, suoliukų, šiukšliadėžių, inkilų, bibliotekėlių, želdinių, paplūdimio tinklinio aikštelę ir kita.

  Dar šia tema

  Žalias kampelis miesto centre — prasidėjo Lukiškių aikštės rekonstrukcija

  Svarbiausios temos