07:55 2019 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1294
 • RUB74.7569
  Lietuvos kariai. Archyvinė nuotrauka

  Kariai pagerbs Lietuvos laisvės gynėjų atminimą

  © Фото: kam.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  100 0 0

  Minint visų mirusiųjų Atminimo dieną, kariai visoje Lietuvoje pagerbs žuvusių laisvės gynėjų atminimą.

  VILNIUS, spal 31 — Sputnik. Šiandien 13:00 valandą krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, Lietuvos kariuomenės Gedimino štabo Garbės sargybos kuopos kariai ir kiti ministerijos, kariuomenės atstovai lankysis Antakalnio memoriale, kur išreikš pagarbą mirusiesiems tylos minute, pranešė krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Garbės sargybos kuopos kariai ant kapo padėjo prezidentės ir ministro pirmininko gėlių vainikus. Nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Александр Липовец

  Taip pat bus padėtos gėlės prie Laisvės gynėjų memorialo ir Lietuvos kariuomenės karių kapų memorialo žuvusiems už Tėvynę.

  Vėliau, 13:30 valandą mirusiųjų pagerbimo ceremonijos dalyviai vyks į Rasų kapines ir padės gėles prie Lietuvos nepriklausomybės akto signataro, tautos patriarcho daktaro Jono Basanavičiau kapo, Nežinomo kareivio ir žymiausio Lietuvos kompozitoriaus, dailininko ir visuomenės kultūros veikėjo Čiurlionio kapų bei prie paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę. Gėlės bus padėtos ir ant Vietinės rinktinės kapų Panerių memoriale.

  Karių tradicija

  Kasmet Vėlinių išvakarėse visų Lietuvos kariuomenės įgulų kariai lanko ir tvarko įvairiose šalies vietose palaidotų rezistencijos, Nepriklausomybės kovų dalyvių, vadų, Lietuvos generolų, partizanų, tarpukarį žuvusių Lietuvos lakūnų, Anapilin išėjusių tarnybos draugų kapus ir tautine juostele apjuosia žuvusių karių antkapinius paminklus ir kryžius, uždega žvakutes. Lietuvos generolų antkapiai aprišami Lietuvos kariuomenės vado juosta.

  Lietuvos kariuomenės kariai, kariūnai, kariai savanoriai kartu su Lietuvos šaulių sąjungos nariais minėdami visų mirusiųjų Atminimo dieną aplanko apie 2 tūkstančių karių amžinojo poilsio ar įamžinimo vietų visoje Lietuvoje.

  Šiemet, kaip ir pernai Vilniaus Vingio parke organizuojamas bėgimas "In Memoriam", skirtas pagerbti mirusius karius. Šiais metais bėgimu mirusius karius pagerbs ir užsienyje tarnaujantys kariai ir jų šeimos nariai. Bėgimas "In Memoriam" vyks Briuselyje, Afganistano sostinėje Kabule ir Estijos mieste Tartu.

  Dar šia tema

  Prezidentė padėjo akmenį ant žydų — Holokausto aukų kapų
  Lietuviai pagerbė ištremtų į Sibirą tautiečių atmintį
  Lietuvoje minimos Didžiojo Tėvynės karo pradžios 75-osios metinės

  Svarbiausios temos