10:38 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)
  22

  Jau greitai prasidės žiemos sezonas. Policija iš anksto ruošia vairuotojus saugesniam vairavimui. Lietuvos kelių policijos tarnyba lapkričio mėnesį šalies keliuose rengia šešias prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones.

  VILNIUS, lapkr 1 — Sputnik. Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad lapkričio mėnesį policijos pareigūnai šalies keliuose vykdys kelias respublikines prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones.

  Jau vakar prasidėjo transporto priemonių važiavimo greičio kontrolė, kuri tęsis iki lapkričio 6 dienos.

  Lapkričio 1-20 dienomis pareigūnai atidžiai stebės pėsčiųjų, dviračių vairuotojų elgesį, atliks vadeliotojų kontrolė (atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų elementų naudojimas tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui, pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalies perėjimo ar ėjimo ten, kur draudžiama, kontrolė, eismo reguliavimo signalų, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, eismo tvarkos automagistralėse laikymasis).

  Keliuose būtina elgtis saugiau, kad būtų užtikrintas visų eismo dalyvių saugumas, todėl pavojingai ir chuliganiškai vairuojantys asmenys turi būti atidūs, ypač lapkričio 14-20 dienomis.

  Rugsėjo 21 dieną visoje šalyje bus tikrinamas transporto priemonių vairuotojų blaivumas.

  O lapkričio pabaigoje, 21-27 dienomis patikrinkite, ar turite privalomas saugos priemones (diržus, šalmus). Jas reikia ne tik turėti, bet ir tinkamai naudoti, laikytis vaikų vežimo automobiliuose taisyklių.  Šiomis dienomis taip pat bus vykdoma dviračių vairuotojų ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais naudojimo kontrolė.

  Ir jau mėnesio pabaigoje vėl reikės prisiminti greičio taisykles. Lapkričio 28-gruodžio 4 dienomis policija atliks transporto priemonių važiavimo greičio kontrolę.

  Kiek pažeidėjų jau sugavo policija

  Per dešimt šių metų mėnesių policijos pareigūnai jau išaiškino 306 922 Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Daugiausia užfiksuota nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejų — 109 363.

  Automobiliuose važiavo ir saugos diržų nebuvo užsisegęs 17 941 asmuo, tarp jų 3 095 keleiviai.

  Įkliuvo 17 583 neblaivūs vairuotojai, tarp kurių 8 123 neblaivūs dviračių vairuotojai ir 170 vadeliotojų, taip pat 1 624 asmenys, kurie vairavo transporto priemones būdami neblaivūs ir neturėdami teisės vairuoti.

  15 648 vairuotojai patraukti administracinėn atsakomybėn už tai, kad vairuodami, naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis (neturėdami laisvų rankų įrangos).

  Išaiškinti 11 326 pėsčiųjų padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai, iš jų 1 583 atvejai — važiuojamosios kelio dalies perėjimas arba ėjimas ja ten, kur draudžiama, 1 453 atvejai — pėstiesiems nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas.

  Už pavojingą ir chuliganišką vairavimą nubaustas 561 vairuotojas, iš jų 28 buvo neblaivūs. 

  Nustatyti 396 atvejai, kai motociklų (mopedų) vairuotojai važiavo be saugos šalmų, ir 78 keleiviai, nevykdę motociklininko šalmų naudojimo tvarkos.

  Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį, kad siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą ir užkirsti kelią dalyvauti eisme asmenims, ignoruojantiems Kelių eismo taisykles, kiekvieną savaitgalį yra organizuojami reidai vienoje ar keliose šalies apskrityse.

  Prašome visų būti atsakingais eismo dalyviais, rūpintis ne tik savo, bet ir kitų saugumu, gerbti vienas kitą.

  Temos:
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)

  Dar šia tema

  Policija per valandą atgabeno donoro širdį iš Utenos į Vilnių
  Rugsėjis — ypatingas mėnuo mėgėjams pažeisti kelių eismo taisykles
  Šalies keliuose per savaitę: 90 avarijų ir 2 mirtys

  Svarbiausios temos