20:08 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  33

  Ruklos pabėgėlių priėmimo centre pastarosiomis savaitėmis įvyko du išpuoliai prieš pabėgėlius iš Artimųjų Rytų. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė vyksta į Ruklą aptarti pabėgėlių integracijos klausimus ir iškylančias problemas.

  VILNIUS, lapkr 3 — Sputnik. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė vyksta į Ruklą, kur per pastarąsias savaites įvyko du išpuoliai prieš pabėgėlių priėmimo centre gyvenančius imigrantus iš Artimųjų Rytų praneša BNS.

  Pabėgėlių priėmimo centre vyks ministrės pasitarimas su vietos pareigūnais — policijos, sveikatos apsaugos, vietos bendruomenės bei nevyriausybinių organizacijų atstovais.

  Susitikime ketinama aptarti pabėgėlių integracijos klausimus ir iškylančias problemas.

  Išpuoliai prieš pabėgėlius

  Praėjusį penktadienį policija pranešė, kad du iš mokyklos grįžtančius keturiolikmečius Sirijos piliečius iškoneveikė, apstumdė ir apmėtė akmenimis du vietiniai jaunuoliai

  Pabėgėlių priėmimo centro darbuotoja iškvietė greitąją medicinos pagalbą, nes vienam Sirijos piliečiui likusios rausvos žymės kūne, kitam pradėjo svaigti galva, pykinti, rašoma pranešime.

  Vaikinai buvo užpulti praėjus porai savaičių po to, kai du nepažįstami jaunuoliai užpuolė dvi pabėgėlių priėmimo centro gyventojas — sirę ir irakietę, kurios vežimėlyje vežėsi mažametį vaiką.

  Asmenys užstojo joms kelią, neleido praeiti ir, joms bandant ištrūkti, sugriebė už drabužių bei vienai jų sulaužė akinius.

  Dėl to kilo pabėgėlių nepasitenkinimas — apie 30 asmenų buvo pasiryžę patys aiškintis situaciją, bet pasikalbėję su pareigūnais, tokių planų atsisakė.

  Žilinskas: grėsmę kelia vietinių gyventojų netolerancija

  Vidaus reikalų ministro Tomo Žilinsko teigimu incidentai Rukloje rodo, kad grėsmę kelia ne į Lietuvą atvykstantys imigrantai iš Artimųjų Rytų, o vietinių gyventojų netolerancija.

  Pasak jo, stiprinti saugumą pačiame Ruklos pabėgėlių priėmimo centre nėra pagrindo. Čia, būtent ruošiantis migrantų iš Artimųjų Rytų atvykimui, buvo įsteigta policijos nuovada, kurioje nuolatos budi pareigūnai, o pastarasis incidentas (kai buvo užpultos dvi moterys — Sputnik) kilo už priėmimo centro ribų.

  Linkevičius: incidentas su pabėgėliais Rukloje daug ką parodo 

  Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, incidentas Rukloje, kur, kaip įtariama, vietiniai gyventojai užpuolė pabėgėles sirę ir irakietę, taps tikra pamoka ateičiai ir pabrėžė, kad pagrindinė sąlyga saugumui užtikrinti — daugiau pagarbos ir tolerancijos vieni kitiems.

  "Manyčiau, kad mums tiesiog reikia daugiau atidumo vieni kitiems, daugiau pagarbos, daugiau tolerancijos ir tai bus pagrindinė sąlyga saugumo situacijai ne tik Rukloje, bet ir visoje Lietuvoje. Tas įvykis panašus į paprastą chuliganizmą. Atrodo, visa tai taikiai pavyko išspręsti ir aš tikiu, kad tai bus tam tikra pamoka ateičiai. Židinys, kiek aš suprantu, tikrai buvo ne pabėgėliai, kaip čia buvo grasinama, o kiti, mūsiškiai gyventojai. Tai irgi daug ką pasako", — sakė ministras.

  Rukloje yra įsikūręs pabėgėlių priėmimo centras, kur šiuo metu gyvena daugiau nei 130 pabėgėlių iš Artimųjų Rytų, perkeltų pagal Europos Sąjungos (ES) programą.

  Pagal Europos Sąjungos programą Lietuva yra įsipareigojusi priimti 1105 pabėgėlius iš Artimųjų Rytų.

  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  © Sputnik
  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Lietuvai liko vieneri metai ir virš 1000 pabėgėlių
  Rukla nebesusidoroja su pabėgėlių antplūdžiu
  Spalį šalies savivaldybėse turėtų apsigyventi dar apie 30 pabėgėlių

  Svarbiausios temos