16:05 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Briedis. Archyvinė nuotrauka

  Kelių policija įspėja: atsargiai, laukiniai gyvūnai

  © Sputnik / Г. Надеждин
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)
  140

  Kelių policija įspėja vairuotojus dėl intensyvios laukinių gyvūnų žiemos migracijos pradžios.

  VILNIUS, lapkr 3 — Sputnik. Vėlyvą rudenį, lapkritį, prasideda laukinių gyvūnų žiemos migracija, kuomet dideli kanopiniai žvėrys (briedžiai, stirnos, šernai) iš savo vasaros ganyklų grįžta į žiemos buveines — didžiuosius miškus, praneaša Policijos departamento spaudos tarnyba.

  Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį ir prašo laukinių gyvūnų žiemos migracijos metu, keliuose saugotis laukinių gyvūnų, ypač važiuojant užmiesčio keliais anksti ryte, sutemus, esant blogam matomumui.

  Dažniausiai gyvūnai kerta kelius, kuriais važiuoja transporto priemonės, ir tai sukelia susidūrimo grėsmę.

  "Susidūrimai su dideliais laukiniais gyvūnais yra labai pavojingi, tokių eismo įvykių metu labai padidėja rizika sunkiai susižaloti", — primena pareigūnai.

  Tuo įsitikino ir patys policininkai ir Facebook paskyroje pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas susitikimas su bebru.

  Per metus, nuo praėjusių metų lapkričio 1 dienos šalies keliuose įvyko 32 eismo įvykiai, kuriuos nulėmė susidūrimas su laukiniais gyvūnais. Vieno tragiško įvykio metu žuvo automobilio vairuotojas, kituose įvykiuose buvo sužeista 40 žmonių.

  Atkreipkite dėmesį į ženklus!

  Apie didelę tikimybę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, įspėja  kelio ženklai "Laukiniai gyvūnai", įrengti pavojingose vietose esančiuose kelio ruožuose.

  Patariame tokiose vietose sulėtinti greitį, kad atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galėtumėte tinkamai reaguoti, suvaldyti automobilį, prireikus — sustoti.

  Stebėkite kelkraščius — dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga būtent nuo krūmais ar medžiais apaugusio kelio krašto.

  "Jeigu pastebėjote kelkraštyje stovintį gyvūną — važiuokite pro jį itin lėtai ir atsargiai, nemirksėkite tolimosiomis žibintų šviesomis, jokiu būdu nenaudokite garsinio signalo — apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti labai pavojingas ir nenuspėjamas", — ragina pareigūnai.

  Primename Kelių eismo taisyklių reikalavimus, taikomus susidūrus su laukiniu gyvūnu. Susidūrimas su laukiniu gyvūnu kelyje — tai eismo įvykis, jeigu tokio įvykio dalyvio veiksmai nulemia kitiems asmenims priklausančių transporto priemonių, krovinių, kelio ir kitų įrenginių arba kitokio turto sugadinimą (apgadinimą). Jeigu apgadinti kelio ženklai, atitvarai arba kitokie kelio elementai, jeigu buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas — vairuotojas privalo telefonu pranešti policijai apie eismo įvykį ir vykdyti pareigūnų nurodymus. Nugaišusiu gyvūnu pasirūpins aplinkosaugininkai ir medžiotojai.

  Temos:
  Policijos pareigūnai skuba į pagalbą (127)

  Dar šia tema

  Vairuotojai, būkite atidūs: keliuose slidu
  Policija: lapkritis — atsakingo eismo dalyvio mėnuo

  Svarbiausios temos