19:28 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  98

  Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, apsilankiusi Rukloje, ketina kreiptis į Vidaus reikalų ministeriją ir migracijos departamentą, kad prašymai suteikti prieglobstį būtų nagrinėjami greičiau.

  VILNIUS, lapkr 3 — Sputnik. Po išpuolių prieš pabėgėlius Rukloje apsilankiusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pareiškė, jog prašys, kad migracijos pareigūnai imigrantų prašymus dėl prieglobsčio suteikimo nagrinėtų greičiau, praneša BNS.

  "Tas nagrinėjimas pas mus pakankamai užtrunka, — ketvirtadienį sakė ministrė. — Mes iš tiesų kreipsimės į Vidaus reikalų ministeriją ir Migracijos departamentą, kad jie pagal galimybes trumpintų tuos prašymo nagrinėjimo procedūros laikotarpius".

  Ji teigė, kad tai reikalinga norint sumažinti pabėgėlių koncentraciją Rukloje, kas galėjo paskatinti per pastarąsias porą savaičių čia įvykusius išpuolius prieš imigrantus iš Artimųjų Rytų, perkeltus pagal Europos Sąjungos (ES) programą.

  Ministrė pateikė Estijos pavyzdį, kur sprendimą dėl prieglobsčio suteikimo atsakingi pareigūnai priima dar tikrindami imigrantus Graikijos, Italijos ir Turkijos pabėgėlių stovyklose.

  Pabedinskienė teigė, kad Lietuvoje sprendimas dėl prieglobsčio suteikimo turėtų užtrukti ne ilgiau kaip mėnesį, nors dabar migracijos pareigūnai prašymus kartais nagrinėja keliskart ilgiau.

  Šiuo metu Ruklos pabėgėlių priėmimo centre gyvena 99 pabėgėliai iš Artimųjų Rytų.

  Rukloje Pabedinskienė susitiko su pabėgėlių centro, Ruklos seniūnijos, Jonavos savivaldybės ir policijos atstovais. Pasak jos, Jonavos savivaldybės atstovai prašė, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizuotų būstų paiešką jiems integruojantis savivaldybėse.

  Ministrė su tuo nesutinka: "Ministerija formuoja politiką ir tikrai neužsiims tokiais darbais, kaip kiekvienoje savivaldybėje ieškoti būstų. Tai yra savivaldos klausimas".

  Institucijų atstovai taip pat sutarė stiprinti Ruklos gyventojų švietimą apie pabėgėlius.

  Pabedinskienė Rukloje lankėsi po to, kai praėjusią savaitę vietiniai jaunuoliai užpuolė iš mokyklos einančius du paauglius sirus, gyvenančius pabėgėlių priėmimo centre. Jie užpulti praėjus porai savaičių, kai du nepažįstami jaunuoliai užpuolė dvi pabėgėlių priėmimo centro gyventojas — sirę ir irakietę, kurios vežimėlyje vežėsi mažametį vaiką. 

  Pagal Europos Sąjungos programą Lietuva yra įsipareigojusi priimti 1105 pabėgėlius iš Artimųjų Rytų. Šiuo metu į šalį perkelta beveik 200 asmenų.

  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  © Sputnik
  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Iš Ruklos Pabėgėlių priėmimo centro paspruko dvi pabėgėlių šeimos
  Rukla nebesusidoroja su pabėgėlių antplūdžiu

  Svarbiausios temos