06:16 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  111

  Kitų metų šauktinių sąrašai bus sudaromi sausio 4 dieną, o skelbiami internetu ne vėliau kaip per mėnesį nuo jo sudarymo.

  VILNIUS, lapkr 4 — Sputnik. Ketvirtadienį krašto apsaugos nustatė, kad kitų metų šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą pradžia — sausio 4 diena, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  2017 metų šaukiamųjų sąrašas bus skelbiamas ne vėliau kaip per mėnesį nuo jo sudarymo. Kitąmet į tarnybą planuojama pakviesti kiek daugiau nei 3,5 tūkstančių karo prievolininkų.

  Skirtingai nei ankstesniais metais šaukimo nurodymai karo prievolininkams jau nebebus siunčiami. Visa karo prievolininkui aktuali informacija bus skelbiama karo prievolininkų sąraše internete www.sauktiniai.kam.lt.

  Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Seimas atnaujino 2015 metų kovą. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsme.

  Per dvejus metus, kai buvo sugrąžinta nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba Lietuvos kariuomenėje liko tarnauti per 530 šauktinių, kurie papildė Lietuvos kariuomenės dalinius. Kiti įtraukti į parengtąjį kariuomenės rezervą.

  Dar šia tema

  Virš 1000 naujų karių rytoj duos priesaiką Lietuvai
  Kariuomenė traukia jaunuolius

  Svarbiausios temos