08:44 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Šią savaitę Vilniuje susitiko sostinės valdžios ir neįgaliųjų organizacijų atstovai. Susitikime buvo aptarti miestui aktualūs klausimai. Kitais metais sotinėje svarbūs objektai bus konstruojami, atsižvelgus į neįgaliųjų poreikius.

  VILNIUS, lapkr 4 — Sputnik. Vilniaus savivaldybės ir nešgaliųjų organizacijų atstovų susitikimo metu buvo aptartas miesto bendradarbiavimas su šiomis organizacijomis ir ieškoma sprendimų, kaip dar labiau pagerinti neįgaliųjų įsitraukimą į miesto gyvenimą, pranešė sostinės savivaldybė.

  Neįgaliųjų integravimas į visuomenę bei viešosios infrastruktūros pritaikymas jų poreikiams — svarbus miesto uždavinys. Vilniaus savivaldybė per pastaruosius dvejus metus ieškojo sprendimų, kurie galėtų palengvinti neįgaliųjų judėjimą mieste — daugelyje miesto vietų žemino šaligatvių bortelius, atnaujinant Neries krantinę įrengė neregių vedimo sistemą, diskutavo su neįgaliųjų atstovais dėl infrastruktūros pritaikymo jų poreikiams.

  Kitais metais sostinėje bus statomi du svarbūs objektai — atnaujinama požeminė perėja Laisvės prospekte ir statomas Narbuto gatvės viadukas.  Dėl šių projektų pritaikymo neįgaliųjų poreikiams sostinės savivaldybė konsultuosis su neįgaliųjų organizacijomis ir bendrijomis. Šiais metais savivaldybė skelbs konkursą rangovui, kuris turės atnaujinti Narbuto ir Saltoniškių gatvių sankryžos bei Konstitucijos prospekto požeminėje perėjoje esančius liftus bei pasirūpinti jų eksploatacija.

  Susitikime dalyvavo Lietuvos neįgaliųjų forumo,  Vilniaus neįgaliųjų draugijos, Bendrijos "Vilniaus viltis", "Bičiulystės" redakcijos, Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovai.

  Dar šia tema

  "Būkime kartu!" suvienys per 1000 neįgaliųjų ir sveikųjų meno kūrėjų
  Daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų už globos institucijų pertvarką
  Žmonės su negalia galės nemokamai gauti B kategorijos vairavimo teises

  Svarbiausios temos