19:11 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  107

  Vidaus reiaklų ministro Tomo Žilinsko nuomone perkeltų asmenų prieglobsčio prašymai nagrinėjami pakankamai greitai, o pabėgėliai Rukloje užsibūna ne dėl prieglobsčio prašymo nagrinėjimo.

  VILNIUS, lapkr 6 — Sputnik. Tomas Žilinskas nesutinka su socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pozicija, kad pabėgėlių integraciją apsunkina jų prieglobsčio prašymų nagrinėjimas, praneša BNS.

  Žilinskas savo ruožtu sako, kad pabėgėliai Rukloje užsibūna ne dėl prieglobsčio prašymo nagrinėjimo.

  "Aš galiu pasakyti, kad mes ir dabar perkeltų asmenų prieglobsčio prašymus nagrinėjame žymiai greičiau — dvigubai greičiau — nei įprasta. Maksimum iki šešių savaičių. Bet šiandien Rukloje vis dar laikomi 80 perkeltų asmenų, kuriems Migracijos departamentas jau yra suteikęs statusą. Vadinasi, 80 asmenų gali būti perkelti tolimesnei integracijai į savivaldybes, bet kažkodėl tai nevyksta. Tai aš manau, kad vargu ar dar didesnis (prašymų nagrinėjimo) paskubinimas ir aukojimas tam tikrų galbūt saugumo patikrinimų tikrai neišspręstų problemos", — BNS sakė vidaus reikalų ministras.

  Vienos pabėgėlių priėmimo centre apsistojusios šeimos prašymas suteikti prieglobstį atmestas — jau į Lietuvą perkeltai septynių asmenų šeimai Migracijos departamentas nutarė neleisti gyventi mūsų šalyje, nes jie esą — ne karo pabėgėliai, o ekonominiai migrantai. Šeima kol kas nedeportuota, nes departamento sprendimą ji apskundė teismui.

  Ministro aiškinimu, šios šeimos atvejis verčia dar labiau tikrinti migrantus iki jų perkėlimo, tačiau tikina, kad saugumo požiūriu jie ir dabar patikrinami "absoliučiai".

  "Ne vieną kartą minėjau, kad tų patikrinimų iki perkėlimo akcentas yra dėl galimų grėsmių nacionaliniam saugumui, dėl tų asmenų patikimumo ir saugumo padarome absoliučiai viską, kas įmanoma, kad tie asmenys nekeltų grėsmės. O ar tie asmenys yra ekonominiai migrantai, ar karo pabėgėliai, čia jau yra atskiras klausimas, tikrai reikia nemažai surinkti informacijos, norint įrodyti, kad jie yra ekonominiai migrantai <…> Mes, aišku, pasistengsime dar labiau patobulinti procesą, dirbame su kolegomis graikais, turkais ir italais, kad rastume galimybių gauti dar daugiau informacijos, kad tokių atvejų nepasikartotų", — sakė Žilinskas.

  Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad iki šiol tik viena šeima iš perkeltų beveik 200 migrantų pripažinta ekonominiais migrantais.

  Pabedinskienės vizitas

  Pabedinskienė Rukloje lankėsi po to, kai praėjusią savaitę vietiniai jaunuoliai užpuolė iš mokyklos einančius du paauglius sirus, gyvenančius pabėgėlių priėmimo centre.

  Pabedinskienės teigimu, greitinti prašymų nagrinėjimą reikia norint sumažinti pabėgėlių koncentraciją Rukloje. Tai galėjo paskatinti per pastarąsias porą savaičių čia įvykusius išpuolius prieš imigrantus iš Artimųjų Rytų, perkeltus pagal Europos Sąjungos (ES) programą.

  Ministrė pateikė Estijos pavyzdį, kur sprendimą dėl prieglobsčio suteikimo atsakingi pareigūnai priima dar tikrindami imigrantus Graikijos, Italijos ir Turkijos pabėgėlių stovyklose.

  Išpuoliai prieš pabėgėlius

  Praėjusį penktadienį policija pranešė, kad du iš mokyklos grįžtančius keturiolikmečius Sirijos piliečius iškoneveikė, apstumdė ir apmėtė akmenimis du vietiniai jaunuoliai.

  Pabėgėlis. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Pabėgėlių priėmimo centro darbuotoja iškvietė greitąją medicinos pagalbą, nes vienam Sirijos piliečiui likusios rausvos žymės kūne, kitam pradėjo svaigti galva, pykinti, rašoma pranešime.

  Vaikinai buvo užpulti praėjus porai savaičių po to, kai du nepažįstami jaunuoliai užpuolė dvi pabėgėlių priėmimo centro gyventojas — sirę ir irakietę, kurios vežimėlyje vežėsi mažametį vaiką.

  Asmenys užstojo joms kelią, neleido praeiti ir, joms bandant ištrūkti, sugriebė už drabužių bei vienai jų sulaužė akinius. Dėl to kilo pabėgėlių nepasitenkinimas — apie 30 asmenų buvo pasiryžę patys aiškintis situaciją, bet pasikalbėję su pareigūnais, tokių planų atsisakė.

  Pagal Europos Sąjungos programą Lietuva yra įsipareigojusi priimti 1105 pabėgėlius iš Artimųjų Rytų. Šiuo metu į šalį perkelta beveik 200 asmenų, Ruklos pabėgėlių priėmimo centre tebegyvena 99 pabėgėliai iš Artimųjų Rytų.

  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  © Sputnik
  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Rukloje bus aptarti išpuoliai prieš pabėgėlius
  Rukla nebesusidoroja su pabėgėlių antplūdžiu

  Svarbiausios temos