23:28 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Paminkliniai žydų akmenys atrasti Antakalnio klinikų laiptuose. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Šventi ligoninės laiptai: Vilniuje atrasti žydų paminkliniai akmenys

  Фото: vilnius.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (59)
  130

  Vilniuje Antakalnio klinikų remonto darbų metu statybininkai surado žydų paminklinius akmenis, kurie sovietmečiu buvo panaudoti laiptams. Laiptai bus išmontuoti ir išvežti į senąsias žydų kapines.

  VILNIUS, lapkr 8 — Sputnik. Neseniai Vilniuje, Antakalnyje buvo atrasta dar viena žmonių barbariškumo pavyzdžių vieta. Vilniaus klinikinės ligoninės pagrindinio įėjimo laiptuose buvo rastos žydų paminklinių akmenų dalys, pranešė sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Šią savaitę laiptams panaudoti žydų paminkliniai akmenys yra išmontuojami ir išvežami  į jiems skirtą pagarbos vietą — senąsias žydų kapines Olandų gatvėje. 

  Į aikštelę prie senųjų žydų kapinių jau atvežti ir kiti mieste aptikti paminkliniai akmenys su rašmenimis iš Tadeušo Kosciuškos, Latvių, Vytauto gatvių ir Vakarinio aplinkkelio teritorijos, kuriuos sovietai buvo panaudoję statydami įvairius objektus. Laikinai visi akmenys su rašmenimis bus išdėlioti šlaite, greta aikštelės prie senųjų žydų kapinių, kurioje vėliau vyks nuodugni visų paminklinių akmenų apžiūra, inventorizacija, vertinimas.

  Skaitykite daugiau apie žydų kapines čia>>

  Šiuo metu Vilniaus savivaldybės specialistai yra užfiksavę 15 objektų, kurie sumontuoti iš žydiškų antkapinių paminklų fragmentų. Daugelis vietų jau sutvarkytos — paminkliniai akmenys demontuoti, o tose vietose, kuriose objektų išardyti neįmanoma, savivaldybė, pasitarusi su žydu bendruomene, paženklino informacinėmis lentomis.

  Sostinės valdžia siekia, kad visos tokios vietos, kuriose randama paminklinių akmenų fragmentų, būtų sutvarkytos.

  Temos:
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (59)

  Dar šia tema

  Lietuvoje atrastas šaukštais iškastas tunelis
  Vilniaus šaligatviuose atsiras "Atminimo akmenys"
  Gyvųjų eitynės Holokausto aukų atminimui

  Svarbiausios temos