15:56 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  34

  Pagal Europos Sąjungos (ES) programą į Lietuvą atvykę pabėgėliai savaitgalį išvažiavo iš šalies į Vokietiją.

  VILNIUS, lapkr 8 — Sputnik. Iš Ruklos pabėgėlių priėmimo centro pabėgo 35 pabėgėliai, pranešė BNS. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, migrantai išsinuomavo du autobusus ir išvyko į Vokietiją.

  Kaip BNS patvirtino Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis, 16 suaugusių ir 19 vaikų iš Lietuvos teritorijos dviem autobusais išvyko savaitgalį, juos per sieną praleido Valstybės sienos apsaugos pareigūnai.

  "Jie nusisamdė, matyt, du autobusiukus ir 35 žmonės išvažiavo. Juos sulaikė pasienis, patikrino dokumentus ir praleido", — BNS sakė Šešelgis.

  Anot jo, tarp pagal ES programą perkeltų pabėgėlių buvo 32 sirai ir 3 irakiečiai, jie šį savaitgalį buvo sustabdyti ir patikrinti Lietuvos-Lenkijos pasienyje bei netrukus praleisti, kadangi jie turi Šengeno vizas ir gali keliauti visoje ES.

  "Jie dokumentus susitvarkę, jų dokumentai tvarkingi, tai neužlaikysi žmonių <…>. Ne, jie apribojimo pabėgėlių priėmimo centre neturi, jie laisvai turi kontaktų, niekas jų nekontroliuoja, su kuo kontaktuoja, kaip kontaktuoja, jie ir į parduotuves vaikšto, jiems atsižymėti nereikia centre. Tiesiog su jais buvo vykdomas darbas, o kad jie šitaip pasielgė, tai — ne pirmas kartas", — BNS sakė viceministras.

  Spalio pabaigoje buvo jau buvo pranešama apie dvi pasprukusias iš Ruklos priėmimo centro pabėgėlių šeimas.

  Šiuo metu Rukloje esančiame pabėgėlių priėmimo centre gyvena apie 200 asmenų. Daugiausia jų — žmonių iš Artimųjų Rytų, perkeltų pagal Europos Sąjungos (ES) programą. Iš viso Lietuva įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius.

  Pagal bendrovės "Spinter tyrimai" gegužės mėnesį atlikta visuomenės apklausą, pabėgėlių priėmimui visiškai nepritaria apie 46% Lietuvos gyventojų, beveik 49% apklaustųjų pritaria pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis. Daugiau nei trys ketvirtadaliai (77,3%) pritariančiųjų pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis sakė, kad imigrantai turėtų būti pabėgėliai nuo karo ar persekiojimų, bet ne ekonominiai migrantai.

  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  © Sputnik
  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Rukloje bus aptarti išpuoliai prieš pabėgėlius
  Žilinskas: prašymai dėl pabėgėlio statuso nagrinėjami pakankamai greitai
  Rukloje jaunuoliai apmėtė akmenimis sirus paauglius

  Svarbiausios temos