10:23 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  115

  Vilniaus savivaldybė planuoja įrengti virš 100 vaizdo stebėjimo kamerų sostinės gatvėse. Tai padės papildomai užtikrinti gyventojų ir miesto svečių saugumą.

  VILNIUS, lapkr 10 — Sputnik. Sostinės savivaldybė pradėjo vaizdo stebėjimo kamerų pirkimą. Daugiau kaip 100 modernių naujų miesto stebėjimo kamerų mieste užtikrins gyventojų ir miesto svečių saugumą, praneša sostinės merija.

  Iki šiol mieste veikia vos 15 kamerų. 

  Moderni stebėjimo sistema

  Sostinėje suplanuota įdiegti šiuolaikišką integruotą vaizdo stebėjimo sistemą: 103 miesto vietose bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, automatizuotas stebėjimas, kad pati sistema fiksuotų tam tikrus įvykius ir atkreiptų į juos dėmesį.

  Vaizdo kamerų užfiksuoti vaizdai ir garsas realiu laiku bus perduodami į vaizdo stebėjimo pultą. Informacija pasieks ne tik į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, bet ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių bei SĮ "Susisiekimo paslaugos", todėl bus galima efektyviau bendradarbiauti ir operatyviau organizuoti darbus.

  Savivaldybė siekia sukurti sistemą, kuri padės užtikrinti viešąją tvarką, viešojo transporto eismo juostų vaizdo stebėjimą, padėtų nustatyti administracinius teisės pažeidimus mieste, stebėtų viešojo transporto priemones ir eismo srautus.

  "Džiaugiuosi, kad Vilnius pagaliau vėl matys savo viešąsias erdves bei gatves ir užtikrins policijai galimybę efektyviai ir greitai išaiškinti įvairius pažeidimus bei nusikaltimus. Tikiuosi, jog vilniečiai mieste jausis saugesni", — sakė Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Paluckas.

  Iki šiol sostinėje viešosios tvarkos, viešojo transporto ir eismo valdymo srityse vaizdo stebėjimui buvo naudojamos atskiros, tarpusavyje neintegruotos sistemos: vienu metu vaizdo stebėjimą atlieka ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, ir "Vilniaus viešojo transporto" ir "Susisiekimo paslaugų" darbuotojai. Savivaldybė kuria naują integruotą sistemą, kuri padės užtikrinti viešąją tvarką, stebėti viešajam transportui skirtas eismo juostas, nustatyti administracinius teisės pažeidimus, stebėti viešojo transporto priemones bei eismo srautus.

  Nauja sistema — naujos kameros

  Naujosios vaizdo stebėjimo kameros pakeis pusę mieste įrengtų, tačiau jau pasenusių kamerų, kitos 50 naujų kamerų bus įrengtos naujose vietose — ten, kur jų labiausiai reikia: didžiausiose žmonių susibūrimo vietose, itin judriose gatvių sankryžose, prie turgaviečių. Vaizdo stebėjimo kameros bus įrengtos ir viešajame transporte, kur fiksuos automobilius, važiuojančius tik viešajam transportui skirtomis eismo juostomis. Šiuo metu vaizdo stebėjimo kameros yra tik penktadalyje sostinės autobusų.

  Камеры видеонаблюдения устанавливают в Вильнюсе
  Sostinės tvarką užtikrins vir 100 naujų vaizdo stebėjimo kamerų

  Šiuo metu eismo srautus pagrindinėse Vilniaus gatvėse fiksuoja 55 vaizdo stebėjimo kameros. Įsigijus naujų kamerų, ir šių 55 kamerų vaizdai bus perduodami į vaizdo stebėjimo pultą.

  Miesto gyventojai galės prisijungti prie Integruotos vaizdo stebėjimo sistemos, įsigiję tam tikrus kriterijus atitinkančias vaizdo stebėjimo kameras.

  Dar šia tema

  Noras prabangiai gyventi privedė iki kalėjimo

  Svarbiausios temos