13:17 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 20°C
Tiesioginis eteris
  Oro uostas. Archyvinė nuotrauka

  Lietuvos oro uostai keleiviams: į skrydžius atvykite iš anksto

  © Фото: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (64)
  8513

  Lietuvos oro uostai ragina keleivius tinkamai susiplanuoti savo laiką ir į skrydį atvykti rekomenduojamu laiku — dvi valandas prieš skrydį, nes žiemos laiku, kai keleiviai dėvi šiltus drabužius, dukart sulėtėja saugumo patikra.

  VILNIUS, lapkr 18 — Sputnik. Prasidėjus šaltajam sezonui ir artėjant šventiniam laikotarpiui, oro uostuose padaugėjo keleivių, todėl gali užsitęsti ir aviacijos saugumo patikra. Dėl šios priežasties Lietuvos oro uostai ragina keleivius tinkamai susiplanuoti savo laiką ir į skrydį atvykti rekomenduojamu laiku — dvi valandas prieš skrydį, praneša sostinės oro uosto spaudos tarnyba.

  "Atėjus žiemos sezonui, kai keleiviams tenka nusivilkti žieminius drabužius, visi procesai oro uoste sulėtėja. Ypač padidėjęs keleivių srautas paveikia aviacijos saugumo patikrą. Laukimas šioje eilėje išvykstantiems pailgėja beveik dvigubai — nuo įprastų 10-15 minučių iki 20-30 minučių, kartais ir daugiau", — pastebi Lietuvos oro uostų Komunikacijos ir rinkodaros vadovė Indrė Baltrušaitienė.

  Lietuvos oro uostų atstovė pažymėjo, kad keleivių skaičius sparčiai auga, tačiau užtikrino, kad susiklosčiusi padėtis yra laikina. Šiuo metu oro uostas telkia visus pajėgumus siekdamas surasti papildomų būdų, kaip pagreitinti šį procesą ir taip apsaugoti keleivius nuo vėlavimo į skrydžius.

  Pasak Baltrušaitienės taip pat atkreiptas dėmesys, kad oro uostų veikla stipriai sulėtėja piko laiku, kai vyksta daug skrydžių vienu metu, ypač paryčiais, iki 6 valandos ryto.

  "Iš Vilniaus oro uosto skraido daugiau kaip 20 oro linijų, jos visos turi savus skrydžių tvarkaraščius, kuriuos susidėlioja pačios, ir mus apie tai tik informuoja. Natūralu, kad tam tikros valandos yra patogiausios skrydžiams, pavyzdžiui, paryčiai, todėl dauguma oro linijų bendrovių vykdo skrydžius panašiu laiku", — sako Lietuvos oro uostų atstovė.

  Atstovė primena, kad, pagal oro uosto nustatytas taisykles, keleivių registracija prasideda likus dviem valandoms iki skrydžio, o baigiasi — likus 45 minutėms iki išvykimo laiko.

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (64)

  Dar šia tema

  Palangos oro uostas — ketvirtas tarp Europos mažųjų oro uostų
  Simboliška: 30 dieną Vilniaus oro uostas sitiko 30 mln keleivį
  Greita, patogu, saugu — Lietuvos oro uostai pasitinka žiemos sezoną
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos