01:14 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Žmonės. Archyvinė nuotrauka

  Tik ketvirtadalis šalies gyventojų tiki savo įtaka valstybėje

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  8701

  Lietuviai — vieni iš mažiausiai savo įtaka valstybėje tikinčių europiečių po graikų. Tačiau tarp šalių, manančių, kad šalis iš narystės ES gavo naudos, užima lyderiaujančią poziciją.

  VILNIUS, lapkr 18 — Sputnik. Lietuviai yra vieni iš mažiausiai savo įtaka valstybėje tikinčių Europos Sąjungos (ES) narių, praneša BNS su nuoroda į "Eurobarometro" duomenis.

  Paklausti, ar mano, kad jų balsas savo šalyje yra svarbus, teigiamai atsakė mažiau nei ketvirtadalis — 23% respondentų iš Lietuvos. Tai antras mažiausias rezultatas tarp ES narių po Graikijos, kur savo balso svarba tiki vos 17% respondentų. Estijoje ir Latvijoje šis skaičius didesnis, tačiau taip pat nedidelis — po 35%.

  Šiek tiek daugiau lietuvių tiki, kad jų balsas yra svarbus ES — 25% respondentų. Pagal šį rodiklį šalis yra aukščiau nei kitos Baltijos šalys: Estijoje taip manančių yra tik 17% ir tai antras mažiausias rodiklis po Graikijos, Latvijoje — 19%.

  Tačiau Lietuva ES pirmauja pagal procentą manančiųjų, kad šalis iš narystės ES gavo naudos: taip mano 86% respondentų. Į klausimą, ar, jų nuomone, Lietuvos narystė ES yra geras dalykas, teigiamai atsakė 67% lietuvių. Geriau narystę vertina tik liuksemburgiečiai, airiai, olandai bei vokiečiai. Estijoje narystę ES teigiamai vertina 63% respondentų, Latvijoje — tik 48%.

  Taip pat lietuviai yra tarp daugiausiai naujienų apie ES iš žiniasklaidos sužinančių europiečių: 81% respondentų nurodė, kad paskutiniu metu skaitė, matė ar girdėjo naujienas apie ES žiniasklaidoje. 47% lietuvių nurodė besijaučiantys informuoti apie Europos Parlamento veiklą — tai taip pat didžiausias procentas iš visų ES šalių.

  Apklausa buvo atlikta rugsėjo 24 — spalio 3 dienomis.

  Dar šia tema

  Lietuvos pergalė "storiausių postsovietinio pasaulio žmonių" reitinge
  Latvijos vyrų pensijos 11% didesnės nei moterų
  Vyresnių nei 80 metų vyrų Baltijos šalyse lieka vis mažiau

  Svarbiausios temos