13:17 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 20°C
Tiesioginis eteris
  Dešra. Archyvinė nuotrauka

  Veterinarai "Biovelos" produkcijoje žarninės lazdelės kol kas nerado

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  8510

  Praėjusią savaitę "Biovelos" produkcijoje, skirtoje Latvijos rinkai, buvo aptikta žarninė lazdelė. Po šio įvykio šalies maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo patikrinimą. Sveikatai pavojingų bakterijų kol kas nerasta.

  VILNIUS, laprk 18 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), ištyrusi dalį mėginių, kol kas nenustatė, kad mėsos perdirbimo bendrovės "Biovela" produkcijoje būtų sveikatai pavojingų bakterijų, praneša BNS.

  Praėjusią savaitę Latvijos veterinarai bendrovės dešrose rado žarninių lazdelių.

  "Iš paimtų maždaug 40 mėginių, pabaigus tyrimą, pusėje iš jų, nieko nerasta. Dėl likusių mėginių bus aišku kitą savaitę, kai laboratorija turės galutinius atsakymus", — sakė Veterinarijos tarnybos atstovė Jurgita Savickaitė.

  Ji teigė kol kas negalinti patikslinti, ar baigti tirti mėginiai buvo žaliavos, galutinės produkcijos ar gamybinių patalpų paviršių: "Visiškai apibendrintus duomenis turėsime kitą savaitę".

  VMVT praėjusią savaitę pranešė, kad "Biovelos" produkcijoje, skirtoje Latvijos rinkai, radus E.coli bakterijų (žarninių lazdelių), Lietuvos veterinarai pradėjo išsamų įmonės produkcijos patikrinimą.

  "Biovelos" vadovas Žilvinas Lenktaitis BNS tuomet informavo, kad įmonė iš Latvijos prekybos tinklų atšaukė visą produkciją, kurioje rasta bakterijų. Į Latviją buvo išsiųsta 80 kilogramų dešrų, kuriose rasta bakterija.

  Į Lietuvą ši siunta nepateko, tačiau pradėtas išsamus tyrimas ir paimti papildomi mėginiai.

  Estijos veterinarijos tarnybos duomenimis, šios partijos dešros į Estiją nebuvo tiektos.

  Dar šia tema

  Afrikinio kiaulių maro židinys patvirtintas Elektrėnų savivaldybėje
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos