00:56 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  97

  Šalyje pagal Europos Sąjungos programą priimta dar 12 pabėgėlių — dvi jaunos irakiečių šeimos ir vyresio amžiaus pora iš Sirijos.

  VILNIUS, lapkr 22 — Sputnik. Į Lietuvą pirmadienio vakarą atvyko 12 pabėgėlių iš Sirijos bei Irako, BNS informavo Vidaus reikalų ministerija (VRM).

  Iš Graikijos pagal Europos Sąjungos programą perkeltos dvi irakiečių ir viena sirų šeima bus apgyvendintos Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje.

  Tiek dvi jaunos irakiečių šeimos, tiek vyresnio amžiaus sirų pora turi po du nepilnamečius vaikus. Irakiečių šeimose moterys — namų šeimininkės, vyrai turi staliaus ir sunkvežimio vairuotojo profesijas. Sirų pora — bedarbis ir žemės ūkio darbininkė.

  Spalio pabaigoje Pabėgėlių priėmimo centrą paliko dvi šeimos, kurios bandė išvykti iš Lietuvos, dar neturėjusios tam reikiamų dokumentų — viena šeima netrukus grąžinta į centrą, kita sulaikyta Lenkijoje. Prieš dvi savaites mikroautobusais į Lenkiją iš centro išvyko 35 asmenys, daugiausia sirai — jie turėjo Šengeno vizas, tad buvo patikrinti pasieniečių ir išleisti iš šalies. VRM žiniomis, jie gali būti Vokietijoje.

  Išpuoliai prieš pabėgėlius

  Rukloje pastaruoju metu kilo keli incidentai, per kuriuos nuo vietinių gyventojų nukentėjo pabėgėliai.

  Pabėgėliai. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Ирина Калашникова

  Spalio 28-ąją policija pranešė, kad du iš mokyklos grįžtančius keturiolikmečius Sirijos piliečius iškoneveikė, apstumdė ir apmėtė akmenimis du vietiniai jaunuoliai.

  Pabėgėlių priėmimo centro darbuotoja iškvietė greitąją medicinos pagalbą, nes vienam Sirijos piliečiui likusios rausvos žymės kūne, kitam pradėjo svaigti galva, pykinti, rašoma pranešime.

  Vaikinai buvo užpulti praėjus porai savaičių po to, kai du nepažįstami jaunuoliai užpuolė dvi pabėgėlių priėmimo centro gyventojas — sirę ir irakietę, kurios vežimėlyje vežėsi mažametį vaiką.

  Asmenys užstojo joms kelią, neleido praeiti ir, joms bandant ištrūkti, sugriebė už drabužių bei vienai jų sulaužė akinius. Dėl to kilo pabėgėlių nepasitenkinimas — apie 30 asmenų buvo pasiryžę patys aiškintis situaciją, bet pasikalbėję su pareigūnais, tokių planų atsisakė.

  Su naujausiais atvykusiais šiuo metu Lietuva pagal ES programą jau yra priėmusi 184 pabėgėlius. Šaliai liko mažiau nei metai įgyvendinti savo įsipareigojimą ES priimti dar beveik tūkstantį pabėgėlių.

  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  © Sputnik /
  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Pabedinskienė reikalauja greičiau nagrinėti prašymus suteikti prieglobstį
  Rukla nebesusidoroja su pabėgėlių antplūdžiu

  Svarbiausios temos