12:13 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  223

  Vilniaus apylinkės teismas leido sulaikyti aštuniolikos metų vilnietį, kuris įvairiose valstybėse internetu užsakydavo narkotikus ir siuntėsi juos paštu.

  VILNIUS, lapkr 25 — Sputnik. Ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu dviem mėnesiams buvo suimtas aštuoniolikmetis vilnietis, įtariamas narkotinių medžiagų laikymu ir kontrabanda, pranešė Muitinės spaudos tarnyba.

  Jaunuolis pirko internetu iš Graikijos, Ispanijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Lenkijos kvaišalus ir kontrabandos būdu juos siuntėsi paštu. Buvo siunčiamasi kanapės, sintetiniai kanabinoidai, psichotropiniai vaistai, psichoaktyvios medžiagos, LSD. 

  Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą, įtardami šį jaunuolį. Per metus jis padarė net 16 veikų, susijusių su narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimu ir kontrabanda. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokurorai. 

  1 / 6
  Vaikinas per metus net 16 kartų siuntėsi narkotikus paštu

  MKT pareigūnai pabrėžia, kad Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas narkotikų kontrabandą priskiria prie sunkių nusikaltimų ir visais atvejais numato realią laisvės atėmimo bausmę nuo 3 iki 10 metų. 

  Šiemet Lietuvos muitinėje iš viso jau buvo pradėti 233 ikiteisminiai tyrimai dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos pašto siuntose. Tai dvigubai daugiau nei pernai  ir beveik trigubai nei užpernai.

  Narkotikai dažniausiai perkami internetu, juos paprastai siunčiamasi iš Nyderlandų, Ispanijos, Didžiosios Britanijos ir kitų valstybių. Tarp kvaišalų dominuoja "Ecstasy" ir kanapės, taip pat — sintetiniai kanabinoidai, LSD ir kokainas. 

  Dar šia tema

  Nesugadinkite Kalėdų: pasitikrinkit, ką siunčiate paštu
  Policijos laimikis — narkomanai, taksistai bei taboro gyventojai
  Stop narkotikams: Vilniuje sulaikyti narkotikų platintojai
  Senelė šiltnamyje augino kanapes

  Svarbiausios temos