06:31 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų kampanijos plakatas. Archyvinė nuotrauka

  Apklausa: "valstiečiai" politikos viršūnėje

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujas Seimas — naujas gyvenimas (32)
  100 0 0

  Įvykus Seimo rinkimams triumfą švenčianti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dar labiau gerina savo politinės įtakos rodiklius. Socialdemokratų populiarumas krenta. Visuomenė pritaria paskirtojo ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio kandidatūrai.

  VILNIUS, gruod 1 — Sputnik. Po Seimo rinkimų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) populiarumas padidėjo, o socialdemokratų sumenko, praneša BNS su nuoroda į ketvirtadienį paskelbtus apklausos rezultatus.

  Pilies gatvė Vilniuje. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Филиппов

  "Spinter tyrimai" atliktos apklausos duomenimis, už LVŽS ketina balsuoti 26,8% respondentų. Lyginant su rugsėju, partijos reitingas paaugo 12,8% punkto.

  Antroje vietoje esančios Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) reitingas siekia 12,2% ir lyginant su rugsėju praktiškai nepasikeitė (tuomet buvo 13,7%). 

  Trečioje vietoje — socialdemokratai, turintys 10,4% reitingą. Rinkimus pralaimėjusių, bet su LVŽS valdančiąją koaliciją formuojančių socialdemokratų reitingas smuktelėjo daugiau nei 5 procentiniais punktais — rugsėjį siekė 15,6%.

  Į viršų kopia Liberalų sąjūdis — per porą mėnesių jų reitingas nuo 5% ūgtelėjo iki 9,2%. Toliau rikiuojasi partija "Tvarka ir teisingumas" (5,2%). Likusios partijos daugiamandatėje apygardoje taikomos 5% ribos neperžengtų ir į Seimą nepatektų.

  Skaitykite čia apie Seimo rinkimus>>

  Spalį Seimo rinkimuose TS-LKD daugiamandatėje apygardoje gavo 21,7% balsų, LVŽS — 21,53%, LSDP — 14,4%.

  Kas galėtų užimti ministro pirmininko postą

  Respondentų taip pat klausta, kuris politikas ar visuomenės veikėjas geriausiai tiktų užimti ministro pirmininko pareigas.

  30,3%  apklaustųjų ministru pirmininku norėtų matyti paskirtąjį premjerą Saulių Skvernelį. Spalį tokių buvo 16,9% mažiau. Už Gabrielių Landsbergį pasisakė 10,8% respondentų, kadenciją baigiantį Algirdą Butkevičių — 7,2%.

  Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė "Spinter tyrimai" lapkričio 18-25 dienomis apklausė 1015 respondentų.

  Temos:
  Naujas Seimas — naujas gyvenimas (32)

  Dar šia tema

  Politologas: liberalų neutralizacijos operacija įvyko sėkmingai

  Svarbiausios temos