10:59 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujas Seimas — naujas gyvenimas (32)
  106

  Įvykus Seimo rinkimams triumfą švenčianti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dar labiau gerina savo politinės įtakos rodiklius. Socialdemokratų populiarumas krenta. Visuomenė pritaria paskirtojo ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio kandidatūrai.

  VILNIUS, gruod 1 — Sputnik. Po Seimo rinkimų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) populiarumas padidėjo, o socialdemokratų sumenko, praneša BNS su nuoroda į ketvirtadienį paskelbtus apklausos rezultatus.

  Pilies gatvė Vilniuje. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Филиппов

  "Spinter tyrimai" atliktos apklausos duomenimis, už LVŽS ketina balsuoti 26,8% respondentų. Lyginant su rugsėju, partijos reitingas paaugo 12,8% punkto.

  Antroje vietoje esančios Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) reitingas siekia 12,2% ir lyginant su rugsėju praktiškai nepasikeitė (tuomet buvo 13,7%). 

  Trečioje vietoje — socialdemokratai, turintys 10,4% reitingą. Rinkimus pralaimėjusių, bet su LVŽS valdančiąją koaliciją formuojančių socialdemokratų reitingas smuktelėjo daugiau nei 5 procentiniais punktais — rugsėjį siekė 15,6%.

  Į viršų kopia Liberalų sąjūdis — per porą mėnesių jų reitingas nuo 5% ūgtelėjo iki 9,2%. Toliau rikiuojasi partija "Tvarka ir teisingumas" (5,2%). Likusios partijos daugiamandatėje apygardoje taikomos 5% ribos neperžengtų ir į Seimą nepatektų.

  Skaitykite čia apie Seimo rinkimus>>

  Spalį Seimo rinkimuose TS-LKD daugiamandatėje apygardoje gavo 21,7% balsų, LVŽS — 21,53%, LSDP — 14,4%.

  Kas galėtų užimti ministro pirmininko postą

  Respondentų taip pat klausta, kuris politikas ar visuomenės veikėjas geriausiai tiktų užimti ministro pirmininko pareigas.

  30,3%  apklaustųjų ministru pirmininku norėtų matyti paskirtąjį premjerą Saulių Skvernelį. Spalį tokių buvo 16,9% mažiau. Už Gabrielių Landsbergį pasisakė 10,8% respondentų, kadenciją baigiantį Algirdą Butkevičių — 7,2%.

  Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė "Spinter tyrimai" lapkričio 18-25 dienomis apklausė 1015 respondentų.

  Temos:
  Naujas Seimas — naujas gyvenimas (32)

  Dar šia tema

  Politologas: liberalų neutralizacijos operacija įvyko sėkmingai

  Svarbiausios temos