23:25 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Žmonės. Archyvinė nuotrauka

  Apklausa: ar europiečiai nori išstoti iš Europos Sąjungos?

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2010

  Į Sputnik.Nuomonės klausimą "ar norėtumėte, kad britų pavyzdžiu jūsų šalyje įvyktų referendumas dėl išstotojimo iš ES" 62% lenkų, 61% ispanų, 57% vokiečių, 53% prancūzų ir 47% italų atsakė neigiamai.

  VILNIUS, gruod 1 — Sputnik. Remiantis Sputnik.Nuomonės tyrimo duomenimis, Europos šalyse didelė piliečių dalis pasisako už referendumo dėl išstojimo iš Europos Sąjungos pravedimą. Taigi, daugiau nei pusė Italijos gyventojų (53%) pasisako už referendumo pravedimą. Toliau eina Prancūzija (47%), Vokietija (43%), Ispanija (39%) ir Lenkija (38%).

  Duomenys buvo gauti apklausos metu. Ją altiko žymi tyrimų kompanija "Ifop".

  Tuo pačiu metu į klausimą " ar norėtumėte, kad britų pavyzdžiu jūsų šalyje įvyktų referendumas dėl išstotojimo iš ES" 62% lenkų, 61% ispanų, 57% vokiečių, 53% prancūzų ir 47% italų atsakė neigiamai. Pažymėtina, kad palyginti su 2016 metų liepą pasisakiusių už referendumą skaičius išaugo Ispanijoje nuo 34% iki 39%, Italijoje — nuo 46% iki 53%, o Lenkijoje — nuo 33% iki 38%.

  Apklausą vykdė žymi Prancūzijos tyrimų kompanija "Ifop" 2016 metų spalio 22-26 dienomis. Apklausoje dalyvavo 5019 pilnamečiai respondentai iš Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos ir Lenkijos. Apklaustieji buvo reprezentuoti pagal lytį, amžių ir geografiją. Maksimali statistinė paklaida neviršija 3,1% (esant 95% patikimumui).

  *"Ifop" 2016 metų liepos duomenys.

  JAV prazidentas Barakas Obama. Archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Susan Walsh

  Informacija apie projektą Sputnik.Nuomonės

  Tarptautinis visuomenės nuomonės tyrimo projektas startavo 2015 metų sausį. Projekto partneriai yra žinomos tyrimų bendrovės Populus, IFop ir Forsa. Sputnik.Nuomonės reguliariai atlieka visuomenės nuomonės apklausas Europos šalyse ir JAV aktualeis socialiniais ir politiniais klausimais.

  Sputnik (sputniknews.com) — naujienų agentūra ir radijas, kuris tuo pačiu metu dirba, kaip alternatyvaus turinio naujienų tiekėja ir radijo transliavimo operatorė. Sputnik yra visiškai yra orientuotas į užsienio auditoriją.
  Sputnik kuria nuosavą multimedijinį turinį ir transliuoja daugiau kaip 30 pasaulio kalbų.

  Su Sputnik prekės ženklu visą parą skelbiamos naujienos anglų, ispanų, arabų, kinų kalbomis.

  Dar šia tema

  Apklausa: "valstiečiai" politikos viršūnėje
  Apklausa: socialdemokratai praranda lyderio poziciją
  Apklausa: DK nepalankiai vertina daugiau kaip pusė gyventojų
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos