10:47 2018 Vasario 22
Vilnius-15°C
Tiesioginis eteris
  Poliklinika. Archyvinė nuotrauka

  Sveikatos sutrikimai neleidžia lietuviams užsidirbti daugiau

  © Sputnik/ Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  8221

  Prieš šeštadienį minima Traptautinę neįgaliųjų dieną Europos Sąjungos statistikos tarnyba "Eurostat" paskelbė, kad mažiausai pajamų turintys asmenys turi sunkumų dalyvauti kasdienėje veikloje dėl fizinių ar psichinių sveikatos sutrikimų.

  VILNIUS, gruod 3 — Sputnik. Kas antram Lietuvos gyventojui dėl sveikatos kyla sunkumų dalyvauti kasdienėje veikloje, praneša BNS su nuoroda į  Europos Sąjungos (ES) statistikos tarnybą "Eurostat".

  Pagal "Eurostat" prieš Tarptautinę neįgaliųjų dieną atliktą tyrimą, mažas pajamas gaunantys Lietuvos ir kaimyninių Baltijos šalių gyventojai yra tarp tų europiečių, kurie labiausia jaučia negalintys dalyvauti kasdienėje veikloje dėl įvairių sveikatos problemų.

  Vertinant tik mažiausias pajamas gaunančią gyventojų dalį, sudarančią apie 40% šalies populiacijos, kas antras jų nurodo, jog dėl įvairių fizinių ir psichinių sveikatos sutrikimų turi sunkumų dalyvauti kasdienėje veikloje: dirbti, mokytis, atlikti namų ruošą, užsiimti laisvalaikio veikla ir tokių problemų turi ilgiau, nei pusę metų.

  Europos statistikos agentūros 2015-aisiais surinktais duomenimis, su tokiomis problemomis susiduria kas ketvirtas vyresnis nei 16 metų ES gyventojas — pagal bendrus rodiklius Lietuvoje, problemų užsiimti kasdiene veikla dėl sveikatos sutrikimų turi kas trečias apklaustasis.

  "Tarptautinė neįgalių žmonių diena mums primena, kiek dar daug turime nuveikti, kad   taptume bendruomeniška ir visiems pagarbia visuomene, kurioje kiekvienas negalios paliestas žmogus būtų išgirstas ir suprastas", — Prezidentės spaudos tarnybos pranešime cituojama prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Mažiausiai su šiomis problemomis susiduria maltiečiai ir švedai — tik kas dešimtas, vertinant visas pajamų grupes.

  Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje pagal šį rodiklį taip pat stebimas didžiausias atotrūkis tarp didžiausias ir mažiausias pajamas gaunančių gyventojų. Jei problemas užsiimti kasdiene veikla įvardija kas antras skurdžiausiai gyvenantis, jų turi tik kas aštuntas didžiausias pajamas turintis Lietuvos gyventojas.

  Vyrai su minėtomis problemomis ES nurodė susiduriantys rečiau, nei moterys. Tačiau Lietuvoje pagal šį rodiklį tarp abiejų lyčių pastebimas didesnis atotrūkis: sveikatos bėdas, kaip trukdį, nurodė kiek daugiau nei trečdalis visų moterų ir per ketvirtadalį vyrų.

  Lietuvos gyventojų psichikos sveikata
  © Sputnik/
  Lietuvos gyventojų psichikos sveikata

  Dar šia tema

  Pasirūpink savo sveikata — atlik nemokamą ŽIV ir hepatito testą
  Mylėkit vyrus — su "City Bee" galima nemokamai pasitikrinti sveikatą
  Nedarbo lygis euro zonoje mažėja
  Vyresnių nei 80 metų vyrų Baltijos šalyse lieka vis mažiau
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos